Zemanův Zemák má zničit Paroubka. Minule mu sloužil

Expremiér vlády ČSSD Miloš Zeman chce dobýt Sněmovnu v Zemáku. A hlavním soupeřem mu bude Jiří Paroubek.

Strana práv občanů Miloše Zemana se začíná připravovat na volební kampaň pro volby do Poslanecké sněmovny. Hlavním lákadlem pro voliče bude setkání se samotným Zemanem, který hodlá projet celou Českou republiku autobusem Zemák II.

 

Nyní má Zeman hlavní cíl - ztrestat šéfa Jiřího Paroubka. Opačně to bylo v roce 2006, kdy se před volbami do Sněmovny daly dvě hlavní tváře tehdejší ČSSD dohromady a Zeman Paroubka podporoval i v legendárním autobusu.

 


Zeman hodlá navázat na způsob své předvolební kampaně z minulých let. Neslavnější období si Zemák zažil v roce 1996, kdy v něm Zeman křižoval Česko v boji s ODS Václava Klause.


Pořídí si k tomu ovšem nový autobus, ten starý vlastní jako unikát JZD Hoštice. "Miloš Zeman bude mít nový autobus. Jeho výzdoba bude odpovídat symbolice Strany práv občanů," řekl tiskový mluvčí SPO a bývalý ministr školství Eduard Zeman s poukazem například na logo SPO připomínající vlajku Česka.


Po celé republice


Eduard Zeman odmítá, že by Zemák II brázdil pouze silnice Ústeckého kraje. Hodlá navštívit všechny kraje. "Zemák projede celým Českem, nebude se soustředit jen na určitý kraj. Vzhledem k tomu, že Miloš Zeman kandiduje v Ústeckém kraji, může být maximálně trošičku, ovšem jen nepatrně, zvýhodněn tento kraj," řekl s tím, že nyní se již začala plánovat trasa stranické jízdy.


Mluvčí SPO také přiznal, že strana zatím nemá promyšlené dárkové předměty pro potenciální voliče. "Zřejmě budeme rozdávat obligátní tužky nebo balonky. Těmito věcmi se zatím ale ještě nezabýváme, jsou před námi velké akce, zejména krajské konference, na které se musíme soustředit," uvedl.


Bývalý ministr školství také nevyloučil, že SPO věnuje část peněz na billboardovou kampaň. Nebude se však v žádném případě jednat o něco masivního. "Miloš Zeman nemá k billboardům zrovna dobrý vztah. Kromě toho se jedná o dost drahou záležitost. Nevylučujeme proto, že k pronájmu některých billboardů přistoupíme, rozhodně by to ale nebylo nic rozsáhlého," uzavřel.

tn.cz / Mediafax