ZEMŘEL proslulý sexuolog Miroslav Plzák, bylo mu 85 let

Podle agentury Mediafax doktor Plzák skonal ve svém bytě v pražské ulici V Kolkovně.

Známý sexuolog, psychiatr, gynekolog a spisovatel Miroslav Plzák zemřel v noci z pátku na sobotu ve věku 85 let.

"Je třeba především připomenout, že Miroslav Plzák byl zakladatelem manželského poradenství. Tento typ poradenství tehdy ještě v Evropě příliš nefungoval, docent Plzák mu dal směr a odborný základ,“ sdělil sexuolog Radim Uzel, s tím, že bezpochyby zachránil mnoho českých manželství.

 

PSALI JSME:

Radim Uzel: Odešla legenda českých manželských poraden

 

Také sexuolog Jaroslav Zvěřina znal Plzáka velmi dobře osobně. Nelze podle něj zapomenout na jeho schopnost okouzlovat dámy. „Byl to extrovert, nesmírně elegantní muž a gentleman každým coulem. Tím dokázal dámy oslňovat,“ uvedl.

 

PODÍVEJTE SE:

Připomeňte si oslavu 80. narozenin Miroslava Plzáka


Do bytu nemocného Miroslava Plzáka, který nemohl chodit, byl v sobotu před třetí hodinou ranní přivolán lékař záchranné služby. Asi po půl hodině odjel. Po páté ráno přijela pohřební služba a její pracovníci snesli ostatky z bytu ve druhém patře a odvezli je.


Smrt doktora Miroslava Plzáka zatím nikdo z rodiny nepotvrdil. Totožnost mrtvého potvrdily agentuře Mediafax dva různé zdroje pod podmínkou zachování anonymity.ČTĚTE TAKÉ:
Zemřela těžce nemocná básnířka Fischerová. Havla to dojaloMUDr. Miroslav Plzák, CSc se narodil 25. srpna 1925. Studia medicíny završil v roce 1950. Prakticky celý aktivní profesní život působil na psychiatrické klinice Fakulty všeobecného lékařství Univerzity Karlovy, kde byl do roku 1989 primářem. Zabýval se problematikou partnerských vztahů a manželství. Jako první napsal o poruchách manželského soužití vysokoškolskou učebnici. Celkem je autorem více než 70 vědeckých a populárně-naučných publikací, přes třetinu z nich se zabývá žárlivostí. Psal i divadelní hry či scénáře.


ČTĚTE TAKÉ:

Zatloukat, zatloukat, zatloukat, tohle Plzákovi už nikdo neodpáře!PODÍVEJTE SE, JAK DOKTOR PLZÁK RADIL:

 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

tn.cz / Mediafax