Dlouhá nemoc

Zemřela bývala poslankyně ČSSD Hana Orgoníková

Hana Orgoníková
Zdroj: Mediafax
V 67 letech zemřela politička Hana Orgoníková
Téma:

V 67 letech zemřela v Hradci Králové bývalá poslankyně ČSSD Hana Orgoníková. Politička zemřela po dlouhé nemoci.

Po dlouhé nemoci ve čtvrtek zemřela Hana Orgoníková.

Dlouholeté poslankyni ČSSD bylo 67 let. "Velmi si cením dlouholeté a poctivé práce, kterou Hana Orgoníková pro ČSSD vykonala, ať už jako poslankyně nebo předsedkyně krajské organizace. Chtěl bych touto cestou vyjádřit hlubokou soustrast všem jejím blízkým. Smrt Hany Orgoníkové mne osobně velmi zasáhla, spolupracovali jsme na půdě Sněmovny řadu let," uvedl předseda ČSSD Bohuslav Sobotka na webu partaje.
 

Hana Orgoníková se politicky angažovala nejprve v rámci Československé strany socialistické (od roku 1990), posléze v Liberální straně národně sociální. V zákonodárném sboru (tehdy ještě České národní radě) usedla rodačka z Přibyslavi poprvé už v červnu 1992. Od té doby působila jako poslankyně nepřetržitě až do konce srpna loňského roku.
 

Členkou sociální demokracie se Hana Orgoníková stala v roce 1994. Za stranu byla zvolena o dva roky později do parlamentu, kde působila mimo jiné nejprve jako místopředsedkyně (1996–2012) a posléze jako předsedkyně (od roku 2012) petičního výboru. Politička působila také jako místopředsedkyně poslaneckého klubu ČSSD (2006 –2010).

Související témata:
TN.cz