Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

film ztratil hvězdu

Zemřela herečka Jaroslava Adamová (†87)

Jaroslava Adamová
Zdroj: isifa.com

Smutná zpráva obletěla v sobotu večer Česko. V osmedesáti sedmi letech totiž zemřela oblíbená herečka Jaroslava Adamová.

Známá postava českého filmu a divadla se poprvé na prknech, která znamenají svět, objevila během druhé světové války, naposledy si zahrála v komedii Líbáš jako Bůh.

 

"Ano, maminka dnes bohužel zemřela. Volali mi to z Chittussiho léčebny," potvrdil Blesku.cz její syn Julius Albert. Herečka zesnula v Léčebně dlouhodobě nemocných na Praze 6. Adamová si v roce 2010 zlomila nohu v krčku a posléze podstoupila totální endoprotézu.

 

Adamová se narodila 15. března 1925 v Praze, za války již hrála v Divadle Věrník, později působila ve vinohradském a karlínském souboru a v Městských divadlech pražských.

 

I když se proslavila zejména jako divadelní herečka, natočila přes 50 filmů, hlavně televizních. Okouzlila například v Kočáru nejsvětější svátosti, kde hrála s Janem Werichem.

 

Milovníci stříbrného plátna ji mohli obdivovat v Limonádovém Joeovi aneb Koňské opeře. Ti, kteří mají rádi živé umění, pak ve slavném Lidském hlase na prknech pražské Violy.

 

Za své výkony získala cenu Thálie, za celoživotní působení v dabingu pak cenu Františka Filipovského. Prezident ji dokonce vyznamenal medailí Za zásluhy.

 

TN.cz