Kdo za to může

Zemřela na protržené střevo, lékaři ve Frýdku-Místku ji léčili klystýrem

Žalobě kvůli smrti ženy čelí nemocnice ve Frýdku-Místku. Čtyřiasedmdesátiletá žena zemřela kvůli protrženému střevu, což rodina dává za vinu nemocnici.

Žalobě kvůli smrti ženy čelí nemocnice ve Frýdku-Místku. Pacientka tam zemřela před třemi lety a podle jejích příbuzných za to mohou právě tamní lékaři, kteří špatně stanovili diagnózu a způsob léčby. Teď celý případ posuzuje soud.
 

Vše se odehrálo začátkem března roku 2010, kdy do frýdeckomístecké nemocnice přivezli čtyřiasedmdesátiletou Ludmilu Olšovskou s bolestmi břicha.
 

Lékař stanovil diagnózu jako zácpu, provedli jí tři klystýry, bolesti ale nepřestaly, dostala další uklidňující léky, ráno už ale byla v kritickém stavu a při následné operaci lékaři zjistili, že má protržené tlusté střevo.
 

Po třech měsících v nemocnici nakonec žena zemřela. Její synové jsou přesvědčeni, že umřela kvůli nešetrně provedeným klystýrům a proto, že lékař nepoznal její skutečné onemocnění.
 

Po nemocnici proto žádají omluvu a odškodné 240 tisíc korun pro každého ze tří pozůstalých sourozenců. "Na pokoji maminka mi sdělila, že první klystýr byl tak brutální, že křičela na celou nemocnici," uvedl syn zesnulé paní.

sta s přispěním M. Švidrnocha TN.cz