Předpověď počasí

Žene se na nás studená fronta! O kolik se ochladí?

Sněžení - sníh
Zdroj: Mediafax
Téma:

Žene se na nás studená fronta. Meteorologové tvrdí, že ovlivní počasí u nás o víkendu a na začátku příštího týdne. Podívejte se, jak přesně ovlivní počasí u nás a o kolik se ochladí.

O víkendu a příští týden se ochladí. Maximální denní teploty by měly být jen do 18 °C. "O víkendu a na začátku příštího týdne bude ovlivňovat počasí u nás zvlněná studená fronta, která bude postupovat zvolna přes střední Evropu k východu. V závěru období se do střední Evropy začne od severozápadu rozšiřovat výběžek vysokého tlaku vzduchu," uvedli meteorologové z Českého hydrometeorologického ústavu.

 

Týdenní předpověď 

 

Sobota

V sobotu bude zataženo s nízkou oblačností nebo mlhy, ojediněle mrholení. Místy bude skoro jasno. Během dne přibude v Čechách od západu frontální oblačnosti a na západě se objeví postupně přeháňky nebo déšť. Nejnižší noční teploty 13 až 9 °C. Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat 17 až 21 °C, při nízké oblačnosti kolem 15 °C. Slabý jihovýchodní nebo proměnlivý vítr do 4 m/s.

 

 

Neděle

Bude oblačno až zataženo, místy přeháňky nebo déšť. Ráno a dopoledne se objeví ojediněle mlhy, během dne bude místy polojasno. Nejnižší noční teploty 14 až 10 °C. Nejvyšší denní teploty 16 až 20 °C. Slabý proměnlivý vítr 1 až 4 m/s.

 

Pondělí

V pondělí zataženo až oblačno, místy se objeví déšť nebo přeháňky. Nejnižší noční teploty bude 13 až 9 °C. Nejvyšší denní teploty 16 až 20 °C. Mírný jihovýchodní až jižní vítr 2 až 6 m/s.

 

Vyhlídka počasí od úterý do čtvrtka

Zataženo až oblačno, místy déšť nebo přeháňky. Postupně ubývání srážek a místy až polojasno. Nejnižší noční teploty 14 až 10 °C, postupně 11 až 7 °C. Nejvyšší denní teploty 13 až 18 °C.

 

S příchodem zimy myslete i na finance. Na vytápění totiž můžete ušetřit až 5000 ročně. Například změnou dodavatele elektřiny nebo plynu. Jestli by se to vyplatilo i vám, si ověřte na kalkulačkách Finančního rádce TN.cz. Kalkulačku elektřiny najdete ZDE. Kalkulačku plynu najdete TADY.
 

ČTĚTE TAKÉ:

Při chřipce vsaďte na houby, česnek a bezinkovou šťávu!
Zima potrápí i vlasy! 5 triků pro krásné vlasy i v chladném období
5 největších módních vychytávek pro letošní podzim a zimu
Zrádné počasí: jak se oblékat, když je ráno zima a odpoledne horko?

TN.cz / hmr