Předpověď meteorologů

Zima letos udeří brzy a změní krajinu v ledové království!

Rampouchy
Zdroj: Mediafax
Téma:

Mrazy už v říjnu, dlouhá a nezvykle chladná zima. Tak následující měsíce v Evropě vidí meteorologové hned z několika zemí. Milovníky tepla tak čeká dlouhý půst.

Meteorologické modely ukazují, že teplého nebo alespoň typicky podzimního počasí už nám mnoho nezbývá. Už za měsíc by totiž mělo přijít zimní počasí, píše portál topky.sk.


Ruští meteorologové varují, že letošní zima bude dlouhá a tuhá. Zatímco loni do našich končin proudil teplý vzduch od Atlantiku a sníh byl vzácný jako diamanty, letos prý naopak vzdušné proudy přijdou ze severu, až z nikdy nerozmrzající Arktidy.


Nejstudenějším měsícem má být prý únor, kdy bude rtuť teploměrů pevně zaražená hluboko pod bodem mrazu.


Podobný názor zastávají i meteorologové z Francie, kteří si ovšem nedávno uřízli pořádnou ostudu, když tvrdili, že letošní léto bude nejstudenější za poslední dvě století. Poté, co přišla vytrvalá parna, byli Francouzi všem pro smích.


Proto jsou nyní opatrnější a říkají, že šance, že bude zima dlouhá a studená, je sedmdesátiprocentní. Máme se prý připravit na sněhové závěje a mrazíky už v říjnu. Největší sílu bude zima mít v lednu a únoru.


Studenou zimu předvídají i američtí meteorologové - jejich slova se potvrdila nedávno, kdy v některých částech země už začalo sněžit, což se stalo naposledy v roce 1888.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

To je nádhera! Rekordní americké mrazy zastavily Niagarské vodopády

Rekord překonán! Na zemi bylo už skoro -100 stupňů

TN.cz