prasklé potrubí

ZKAŽENÉ VELIKONOCE: 30 tisíc Pražanů je kvůli havárii bez vody

V pražské Hostivaři prasklo vodovodní potrubí. Bez vody je asi 30 tisíc Pražanů z okolních čtvrtí. Opravy pravděpodobně potrvají až do zítřka.

Pořádně zkažené Velikonoce má asi 30 tisíc Pražanů, kteří jsou kvůli havárii vodovodního potrubí bez vody. Havárie se týká čtvrtí Zahradní město, Záběhlice, Košík, Hostivař, Skalka a Strašnice.
 

"Prasklo 800milimetrů široké potrubí v zahrádkářské kolonii poblíž ulice U břehu v pražské Hostivaři. V počáteční fázi vytékalo až 300 litrů vody za vteřinu,“ potvrdil mluvčí Pražských vodovodů a kanalizací.
 

Technici nyní hledají přesné místo, kde je prasklina, aby mohli havárii opravit. "Náhradní zásobování budeme zajišťovat pomocí cisteren,“ dodal mluvčí.
 

Lidé Hostivaře a okolí si ale stěžují, že zásobování je nedostatečné. "Voda přestala téct dopoledne a ještě jsem tu žádnou cisternu neviděla. Máme malé dítě, takže to je velká komplikace. Navíc balené vody jsou ve zdejších obchodech beznadějně vyprodané,“ stěžovala si na diváckou linku TV Nova jedna z hybatelek Zahradního města.
 

Mluvčí očekává, opravy by měly být dokončeny až během zítřka. "Jde o potrubí z roku 1980. Zatím není jasná příčina, ale mohlo by jít buď o korozi nebo o deformaci důsledkem změn teplot,“ řekl Pokorný.

TN.cz