Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

nové linky Novinky z letiště

ZMĚNA ČASU: Od neděle nás čeká nový letový řád. Co vše se změní?

Letadlo ČSA
Zdroj: isifa/MAFRA/Frantisek Vlček

V sobotu pozor! V noci na neděli se změní letní čas na ten středoevropský (hodinové ručičky se ve 3:00 hod. posunou o hodinu zpět), a to s sebou přinese spoustu změn. Jednou z nich je i nový letový řád na Letišti Václava Havla v Praze. Co nás čeká nového?

"V souvislosti se změnou času se pravidelně upravuje i letový řád, přičemž v zimní sezóna bývá méně letů. I tak budeme vypravovat z Prahy 90 pravidelných spojení do 38 zemí. Ve srovnání s loňským rokem však přibylo osm nových dopravců, což s sebou přineslo 10 nových destinací. Nejatraktivnější z novinek jsou jistě lety do Casablanky a nových ruských destinací - Saratova, Belgoroda a Soči," podotýká Jiří Vyskoč, ředitel leteckého obchodu společnosti Letiště Praha, která provozuje Letiště Václava Havla Praha.
 

Kam se tedy nově bude létat? Jedná se o Bělehrad (operovaný společností Air Serbia), Belgorod (Moskovia Airlines), Casablanka (Royal Air Maroc), East Midlands (Jet2.com), Kluž (TAROM), Nantes (Volotea), Nice (České aerolinie), Saratov (Saravia), Soči (Yakutia Airlines) a Tenerife (SmartWings).

 

Mapa přímých pravidelných linek z Prahy (zimní letový řád):

 

Letový řád [pdf]
 

Největší počet destinací s přímým spojením z Prahy je pro nadcházející sezónu plánován do Ruska, kam směřuje 15 tratí s pravidelným provozem. "Z pohledu nejžádanějších letů provozovaných naší společností jednoznačně vede Moskva, kam vybavujeme 31 letů týdně. Na druhém místě mezi nejoblíbenějšími destinacemi je Paříž, kam ČSA létá týdně celkem jednadvacetkrát. Následuje Budapešť, Varšava, Kodaň a další evropská velkoměsta," tvrdí Stanislav Zeman, ředitel obchodu Českých aerolinií.


Podívejte se na návštěvu ředitelů Stanislava Zemana (ČSA) a Jiřího Vyskoče (Letiště Praha) ve Snídani s Novou:

 


 

A co nyní nejvíce frčí? "Nyní jsou velmi populární eurovíkendy, kdy se v pátek letí tam a v neděli zpět. Trendem poslední doby je to, že se stále více Čechů vydává na tyto víkendy bez zprostředkování cestovní kanceláře, preferují raději individuální zážitkovou turistiku. V Nice si například půjčí auto a vrací se z Barcelony. Před Vánocemi bývají velmi populární lety na vánoční trhy v Německu - ať už jde o Berlín, Hamburg či Frankfurt. Velmi hezké bývají ovšem trhy i ve Štrasburku," vypočítává obchodní ředitel Českých aerolinií Zeman.
 

Velmi oblíbené jsou mezi Čechy i lety za lyžování. "Ať už z Nice nebo ze Ženevy je to 90 minut na sjezdovky, to samé platí pro Curych. V této souvislosti je dobré připomenout, že ČSA odbavuje zdarma jeden pár lyží. Stejně tak na vybraných destinacích přepravujeme zdarma jeden golfový bag. Ostatně golfová turistika je trendem poslední doby," říká Stanislav Zeman z Českých aerolinií.

 

Podívejte se na návštěvu ředitelů Stanislava Zemana (ČSA) a Jiřího Vyskoče (Letiště Praha) ve Snídani s Novou:

 

 

A jaké lety lze očekávat do budoucna? "Už od června by bude zřízena pravidelná linka do Kanady, kdy se bude jednou týdně létat do Toronta a Montrealu," prozrazuje Jiří Vyskoč z Letiště Praha.
 

A jak předejít tomu, aby nás změna času nezaskočila při odletu do ciziny? "Cestujícím bych doporučoval, aby využili naší službu, kdy se mohou zaregistrovat a pak dostávají telefonem zprávy provozního charakteru. Dozvědí se tak o všech informacích o jejich letu a nemohou si splést hodinu odletu," dodává Jiří Vyskoč, ředitel leteckého obchodu Letiště Praha.


Přehled míst, kam se v zimním letovém řádu pravidelně létá přímo z Prahy:

 

Letový řád [pdf]


Přehled míst, kam se v zimním letovém řádu dovolenkově létá z Prahy:

 

Letový řád [pdf]
 

 

TN.cz