český baron prášil

Mystifikátor Kohout má jít na 7 let do vězení! Vylže se z toho znovu?

Lukáš Kohout jde na 7 let do vězení. Poslal ho tam děčínský Okresní soud. Známý mystifikátor a muž mnoha tváří tento poměrně vysoký trest dostal za rozsáhlé podvody, které páchal spolu se svým společníkem na severu Čech.

Novodobý "Baron Prášil" Lukáš Kohout má jít do vězení. A už před začátkem procesu zase mlžil. Prohlašoval, že ho zastupuje známý obhájce, jehož služby vyhledávají fotbaloví bossové a kontroverzní podnikatelé.

 

Marná snaha. "Obžalovanému Lukáši Kohoutovi byl uložen nepodmíněný trest odnětí svobody v trvání  7 let," sdělila Miluše Garabášová, soudkyně Okresního u soudu v Děčíně.

 

Kohout se svým komplicem zakládali různá fiktivní sdružení, jejichž názvy měly připomínat zavedené instituce. Opatřili si razítka, a pak si na faktury objednávali od kopírek, přes tiskárny až po lednice, které si vyzvedávali v nádražní hospodě v Rumburku. Rozsudek si falešný mluvčí Czechteku a svolavatel protiromských demonstrací vyslechnout nepřišel. Raději zůstal v cele.

 

 

Ačkoliv není rozsudek pravomocný, Kohout dál zůstává ve vazbě. Čeká, zda nebude muset rovnou nastoupit jiný trest, který už pravomocný je. A to 10 měsíců za to, že v roce 2002 jako falešný asistent tehdejšího předsedy Valného shromáždění OSN Jana Kavana létal za státní peníze do exotických zemí. Pak ho čekají ještě další soudy. Mimo jiné i za to, že v letošní kampani do europarlamentu zneužil jméno hudební skupiny Čechomor.

Související témata:
pet TN.cz