Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 10.6. 2008 15:47

Matka v slzách. Otec unesl dceru do Izraele

Zdroj: tn.cz

Starosti o dceru má Eva Khatibová z Jihlavy. Sedmiletou Natálii otec odvezl do Izraele. Podívejte se.

Matka je zoufalá a neví, co má dělat. Tvrdí, že na hrozbu únosu upozorňovala Úřad pro mezinárodněprávní ochranu dětí. Ten ale nic nepodnikl.


"Bála jsem se, že k tomu dojde. Jsem na dceru fixovaná stejně jako ona na mě," svěřila se Khatibová.


Dědeček Natálie a nevlastní otec Evy Khatibové Zdeněk Kučera ale tvrdí něco jiného.


"Když jsem Natálku s Ahmedem viděl naposledy, tak mu stále visela kolem krku a bála se, že ujede pryč," nabídl svůj úhel pohledu.Eva Khatibová byla patnáct let vdaná za Izraelce s arabskými kořeny Ahmada Khatiba. Po letech strávených v Izraeli se letos v lednu vrátila i s dcerou do Česka. 


Začátkem června přiletěl do Česka i její bývalý manžel, který kdysi studoval v Brně. Bývalí manželé měli v Brně podstoupit smírčí řízení, které by určilo, jak se budou dál společně starat o dítě.


Otec mezitím mohl dceru vídat. 


V pondělí odpoledne se Natálka měla vrátit k mámě. To se ale nestalo. Až poté matka zjistila, že otec i s dívkou odletěl už v neděli do Izraele. Letenky pro sebe a Natálii objednával několik dní předtím.


Podobný případ se stal v polovině března.Osmatřicetiletý Novozélanďan Rodney Wiliam Cowie unesl svoji šestiletou dceru Charlie Terezu Vichnarovou do Austrálie. Celý příběh měl dobrý konec. Úřady uznaly, že dítě patří do péče matky a Terezka se v dubnu vrátila zpět do Česka.


Více podrobností zde.

mad s přispěním Davida Pika, pez tn.cz