zábavná rarita

Zpackané klikaté značení na Semilsku už zmizelo. Bude nové

Semilsko přišlo o jednu svou raritu, která region proslavila i za hranicemi. Zmizely klikaté silniční čáry na silnici mezi Semily a Železným Brodem, které pobavily projíždějící řidiče zhruba před dvěma týdny.

Autory zpackaného silničního značení byli zaměstnanci semilských technických služeb. Jenže jejich dílo bylo tak klikaté, že ho policisté i správce komunikace nařídili přemalovat. "Když je mlha, tak se tam jezdí strašně," potvrdil například jeden z obyvatel Semil.

 

Hranaté zatáčky a rovinky připomínající spíš kardiograf, zaujaly cizince i místní. "Jde myslím o světovou raritu, protože tu zastavují třeba i autobusy s německými turisty, kteří si to fotí," řekl TV Nova divák Libor.

 

Grafický unikát méně pobavil policisty a správce silnice. Ten si najal firmu, která se chvástala, že rovné čáry zvládne, ale měla stroj na značení parkovišť. "Když si představíte ten vozíček ze samoobsluhy, který má čtyři otočný kolečka, tak oni s tím vyjeli na tu křivou silnici a nebyli schopný udržet tu rovinatost, kterou by to mělo mít," řekl Petr Šén, generální ředitel společnosti Silnice LK.

 

 

Tentokrát už správce silnic neponechal nic náhodě a začal opravovat sám. Do boje s klikaticemi se pustila oranžová armáda o síle sedmi mužů dnes ráno. Barvu strhávali pomocí tryskacího stroje, který asfalt ostřeluje ocelovými kuličkami. Víc než kličkování ve stopách čáry, dělala dělníkům starost houževnatost barvy.

 

Cestáři se ještě vrátí a slibují, že ty příští čáry už budou ukázkově rovné. "Teď bude použit stroj, který by tam měl být použitý," ujišťuje Petr Šén. Když bude dobré počasí, tak už v pátek.

Související témata:
tn.cz / gar