MINULOST

SEŘEZALI JSME HO JAKO PSA, říká Rychtářův spolužák ze základky

Spolužák o agresivním Rychtářovi
Zdroj: TV Nova
Rychtář byl prý rváč už jako školák, říká jeho spolužák

ROZHOVOR: Jaký byl Josef Rychtář jako student? Jak se choval na základní škole? Jeho spolužák přišel se šokujícím svědectvím. Rychtář se agresivně projevoval už od útlého věku.

O Josefu Rychtářovi je známo, že pro ránu nejde daleko. Své by o tom mohl vyprávět například Zdeněk Macura jeho úhlavní nepřítel. Toto Rychtářovo chování ale začalo už během jeho dětství, jak přiznal jeden z jeho spolužáků ze základní školy.

 

"Projevoval se tak, jak se o rok starší kluci projevují. To znamená, že se snažil uplatňovat svoji sílu. Snažil se ji uplatňovat na těch nejslabších z nás," říká Rychtářův spolužák.

 

 

Takovéto chování mu ale jeho spolužáci dlouho netolerovali. "V okamžiku, kdy napadl nejslabšího chlapce z naší třídy, tak jsme jako třída kolektivně vstali, zahnali ho do kouta a tam jsme ho seřezali jak psa. Od té doby se choval celkem slušně," pokračuje spolužák Josefa Rychtáře.

 

A dodává, že vdovec po Ivetě Bartošové při tom také přišel k úhoně: "Zlomili jsme mu teda bohužel ruku přitom, ale myslím, že to potřeboval jako koza drbání," usmívá se.

 

 

Nakládačka od spolužáků mu tedy asi otevřela oči, ale dnes je z něj občas opět agresor, který mnoho situací řeší silou. "Projevoval se vždycky tak, že si vybíral lidi, kteří se mu nebyli schopní bránit. Ty napadal jak fyzicky tak verbálně. Po roce jsme se jako třída přestěhovali na náměstí a vlastně v osmé třídě nás opustil, protože vyšel o rok dřív," uzavírá svou výpověď Rychtářův dávný spolužák.

 

Podívejte se na celý rozhovor:

 

ČTĚTE TAKÉ:

Video z domu Ivety Bartošové: Takto vypadá dům smutku vevnitř

Strach Ivety Bartošové: Děsil ji vlastní dům

gam tn.cz / hru