Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Refinancování a konsolidace

Nevyhovují vám vaše staré půjčky? Vyměňte je a ušetříte!

Refinancování a konsolidace

Máte staré půjčky s nevyhovujícími podmínkami? Právě teď je nejlepší čas poohlédnout se po změně!

V dnešní době je půjčka zcela běžná záležitost, myslí si to až 94 % lidí. Často si půjčujeme nejen na bydlení, vybavení domácnosti, ale i elektroniku.

 

Získat půjčku je dnes snadnější, než tomu bylo dříve. Dobrá ekonomická situace napomáhá snižování úroků, které jsou v současné době pod 9 %. Jestli na své smlouvě o půjčce najdete vyšší číslo, informujte se, zda by vám refinancování nepomohlo ušetřit.

 

Pokud máte půjčku pouze jednu, u které vám nevyhovují podmínky, je pro vás ideální právě refinancování. Znamená to proces splacení jednoho úvěru novým, ale s odlišnými podmínkami. V ideálním případě se vám podaří vyjednat jak nižší měsíční splátku, tak kratší dobu splácení.

 

Máte-li půjček více, můžete využít konsolidaci, která vám pomůže je sloučit do jedné velké. Získáte tak nejspíš nejen lepší podmínky, ale navíc můžete ušetřit i za jednotlivé poplatky.

 


 

Konsolidovat můžete kreditní karty, kontokorenty i úvěr. Pro oba případy ale platí: nesáhněte hned po první nabídce, srovnávejte a orientujte se nikoliv pouze podle úrokové sazby, ale především podle RPSN, které zohledňuje i související poplatky.
 

TN.cz