Smrtelná nehoda

Auto zabilo chodce (†42) na rychlostní silnici u Frýdku-Místku

Sanitka
Zdroj: Mediafax

V noci na sobotu na rychlostní silnici auto srazilo chodce (†42), který na místě zemřel. Tragická nehoda se stala v Paskově u Frýdku-Místku.

"Záchranáři nalezli dvaačtyřicetiletého chodce již bez známek života. Muž utrpěl při kontaktu s vozidlem mnohočetná poranění na více částech těla, která byla neslučitelná se životem. Pacient jim podlehl bezprostředně po nehodě a zasahující lékařka musela konstatovat jeho smrt," uvedl mluvčí severomoravských záchranář Lukáš Hampl.
 

Řidičkou auta, které chodce srazilo, byla šestačtyřicetiletá žena. "U ní nedošlo k fyzickému zranění, nýbrž jevila známky akutní stresové reakce. Předána byla do péče interventa záchranné služby, který zajistil poskytnutí první psychické pomoci," dodal mluvčí.
 

Zranila se i těhotná
 

Při nehodě na R52 u Rajhradu na Brněnsko se zranilo devět lidí. Mezi nimi byla i devatenáctiletá těhotná žena. Ta po nehodě zůstala zaklíněná ve voze. Hasiči ji proto museli z mikrobusu vyprostit, následně ji vrtulník transportovali do nemocnice.
 

Kromě ní se v mirkobuse ještě dalších pět lidí, v nákladním autě pak další tři. "Zranění byla spíš lehká a středně těžká. Dva zraněné jsme ošetřili na místě. Čtyři pacienty jsme přepravili na urgentní příjem a dva na traumatologii Fakultní nemocnice Brno. Jeden člověk odmítl nemocniční ošetření," řekla mluvčí jihomoravských záchranářů Barbora Zuchová.
 


Další nehoda se stala v Otrokovicích na Zlínsku, motorkář i řidič auta po ní skončili v nemocnici. "Motorkář skončil po střetu v příkopu několik desítek metrů od místa kolize," uvedl mluvčí zlínských hasičů Libor Netopil.
 

Řídil pod vlivem kokainu
 

V noci policisté ve Vsetíně chytli řidiče, u kterého orientační test na drogy odhalil kokain v těle. "Doklady měl v pořádku a dechová zkouška byla negativní. Protože byl nervózní, udělala mu hlídka orientační test na drogy, který byl pozitivní," uvedla policejní mluvčí Lenka Javorková.
 

tn.cz / Mediafax / hmr