Čelní srážku s kamionem nepřežila spolujezdkyně (†43) v passatu

Řidič Volkswagenu Passat přejel v neděli brzy ráno na Kladensku do protisměru a čelně narazil do protijedoucího kamionu. Spolujezdkyně nehodu nepřežila.

Nehoda se stala kolem půl čtvrté u obce Třebíz na silnici první třídy číslo sedm spojující Prahu s Chomutovem. Dvaačtyřicetiletý řidič passatu jel směrem do hlavního města a na přehledném rovném úseku přejel do protisměru, kde čelně narazil do protijedoucího kamionu. O rok starší spolujezdkyně srážku nepřežila.

 

"Řidiče museli vystříhat hasiči a byl s těžkým zraněním přepraven vrtulníkem do nemocnice v Praze-Střešovicích," řekl Mediafaxu jeden ze zasahujících policistů. Ženu se ještě snažili záchranáři oživit, ale marně.

 

Podívejte se v galerii na fotografie z místa nehody:

 

Passat se čelně srazil s kamionem u Kladna

1
/
9
Zdroj: Mediafax
Passat se čelně srazil s kamionem u Kladna - 1

 

Zdemolovaný passat odlétl po nárazu asi dvacet metrů, přerazil dopravní značku a zůstal zadkem zapadlý v příkopu. Kamion skončil v protisměru, když řidič strhl volant a snažil se osobáku vyhnout. Náklaďák měl poničenou přední část, jeho řidič vyvázl bez zranění.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Mladík v mazdě dostal u Vyškova smyk, zranil sebe i čtyři dívky

 

Příčinou nehody mohl být podle předběžných závěrů policistů mikrospánek šoféra passatu. Jelikož nebyl kvůli zranění schopen dechové zkoušky, není vyloučeno, že jel pod vlivem alkoholu. To by měl ukázat test krve v nemocnici. Šofér kamionu alkohol nenadýchal.

 

Silnice byla v místě tragédie přes tři hodiny uzavřená.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

tn.cz / mediafax / hru