Česko je plné uzavírek, jízda napříč republikou je jako adrenalinový sport

Uzavírky, uzavírky a zase uzavírky. Takhle to teď v létě vypadá po celé republice.

Projet v těchto dnech autem napříč Českem se rovná adrenalinovému zážitku. Desítky uzavírek vás buď odvedou na mnohakilometrové objížďky, nebo vás čekají dlouhé kolony.


PODÍVEJTE SE NA REPORTÁŽ TV NOVA POD TITULKEM ČLÁNKU

 

Například v Praze začaly v neděli ráno opravy na části Jižní spojky. A už v poledne tam byly dvoukilometrové kolony. Provoz zúžený do dvou pruhů byl znát hned - kolona směrem k dálnici D11 měřila v neděli v poledne přes dva kilometry. A co teprve ve všední den...

 

"Komplikace se dají očekávat, zejména pro kamiony neexistuje objízdná trasa," nedodává optimismu referent odboru investiční výstavby Jiří Revenda.

 

"Pražská policie je připravena na komplikace, která se očekávají v tomto úseku, posílíme hlídky, které budou řídit dopravu," říká mluvčí pražské policie Eva Kropáčová.

 

Dopravní kolaps v Přerově

 

Kvůli opravám komunikací kolabuje i doprava v Přerově. Je tu uzavřeno několik silnic a vše navíc komplikuje dostavba dálnice.

 

PODÍVEJTE SE:

Problémy i  na tahu na Slovensko

 

Rekonstrukce kruhového objezdu v Havířově by měla být hotova do konce srpna, potom dopravu budou řídit semafory.

 

I tam dělá uzavírka hlavního tahu na Slovensko poměrně velké potíže, proto se snaží termín splnit. Na stavbě probíhají práce prakticky každodenně a pracovní nasazení je tady od šesti hodin od rána, do sedmi hodin do večera.

 

Jak se ale přesvědčili naši reportéři, taková pracovní morálka všude nepanuje. Například v Kočí na Chrudimsku je zcela uzavřená silnice, na dělníky tam nenarazíte, jenom na opuštěné stroje. A to přesto, že tamní oprava má být hotova už za deset dní.

 

I když to možná na silnicích tak nevypadá, letos v létě je uzavírek výrazně méně, než jiné roky. Důvod je jednoduchý - na více oprav nejsou peníze.

 

Jakub Vrána TV Nova