zranění u velešova

Cestou k nehodě sanitka bourala, jeden záchranář je zraněný

Nehoda na přejezdu ve Velešíně - 1
Zdroj: Mediafax
Nehoda na přejezdu u Velešova

Sanitka záchranné služby z Českého Krumlova měla při cestě k železničnímu neštěstí nehodu. Jeden ze záchranářů se zranil.

Krátce po 15 hodině vyjížděla posádka Zdravotnické záchranné služby z výjezdové základny Český Krumlov k dopravní nehodě osobního vozu a nákladního vlaku na železničním přejezdu mezi Velešínem a Markvarticemi. Na křižovatce u obce Mirkovice se sanitní vozidlo, jedoucí se zapnutými světelnými i zvukovými výstražnými zařízeními, střetlo s osobním automobilem. Při nehodě se zranil jeden záchranář. Vrtulník záchranky jej dopravil do nemocnice, řekla agentuře Mediafax mluvčí záchranky Petra Kafková.

 

"Sanitka skončila převrácená na levém boku mimo vozovku, řidič a lékař vyvázli bez zranění. Záchranář sedící v zadním prostoru vozu utrpěl středně těžké zranění. Kolegové ho ve stabilizovaném stavu transportovali vrtulníkem Letecké záchranné služby do Českobudějovické nemocnice. Nikdo další nebyl při nehodě zraněn," řekla Kafková.

[IMAGEBOX_949932]Autobus vjel do stáda krav! Řidič je vážně zraněný[IMAGEBOX_949932]

K předcházející dopravní nehodě nákladního vlaku a auta vyjely posádky z výjezdových základen Kaplice a České Budějovice. "Zdravotníci na místě ošetřili dvě osoby. Řidiče auta převezli s podezřením na poranění v oblasti břicha do Českobudějovické nemocnice. Strojvedoucí byl po vyšetření ponechán na místě nehody," dodala Kafková.

tn.cz / mediafax / hru