Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Dálnici D1 před Prahou na dvě hodiny uzavřela hromadná nehoda

Hromadná nehoda pěti automobilů u Mirošovic uzavřela ve středu ráno příjezd do Prahy po dálnici D1. Kolona dosahovala až k 28. kilometru a zablokován byl také příjezd k dálnici od Benešova.

Podle operačního důstojníka se jedná o nehodu tří osobních aut a zřejmě dvou dodávek. "Neprůjezdné byly  všechny jízdní pruhy ve směru na Prahu," uvedl. "Řidiči zablokovali všechny pruhy včetně odstavného, na místo nehody tak nemohli projet vozy odtahové služby ani silničářů," uvedl operační důstojník.

 

PODÍVEJTE SE:

Reportáž TV Nova o středečních nehodách

 

 Kromě zablokování odstavného pruhu se někteří řidiči dokonce na dálnici otáčeli a snažili se z kolony dostat jízdou v protisměru. Často tak zablokovali průjezd sanitek, které mířily ke zraněným.


Dálnice byla uzavřena si dvě hodiny. Krátce před desátou byl provoz na dálnici obnoven. "Kolony se pomalu rozjíždějí, dosahují až na úroveň 28. kilometru," dodal policista z Mirošovic.

 

 

Podle dálničního policisty se před 09:30 už jezdilo v pravém a odstavném pruhu. "Vozovka se ještě musí zamést, pak se provoz plně obnoví," řekl.

 

"Jeden těžce zraněný byl letecky transportován na trauma centrum do nemocnice Motol s podezřením na zranění břicha a hrudníku. Dva lehce zranění byli převezeni do nemocnice v Říčanech," řekla mluvčí středočeské záchranné služby Tereza Janečková.

 

Okolnosti nehody vyšetřuje dopravní policie.

 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

tn.cz / Mediafax / ČTK