DALŠÍ PROBLÉM NA D1: Poničený most omezil rychlost

Uvolněná mostní uzávěra zpomaluje od čtvrtečního odpoledne provoz na 134. kilometru dálnice D1. Jak potvrdila mluvčí Ředitelství silnic a dálnic Nina Ledvinová, teď se tu smí jezdit jen osmdesátkou.

Mostní uzávěra se na 134. kilometru ve směru na Brno uvolnila ve čtvrtek odpoledne a zvedla se do výšky několika centimetrů nad povrch. Po provizorní opravě je místo sice průjezdné, ale jen za snížené rychlosti. „Místo budeme opravovat v pondělí, do té doby je tu rychlost omezena na 80 kilometrů v hodině,“ řekla Ledvinová.
 

Situaci sleduje i policie. „O závadě na komunikaci víme a místo monitorujeme. Dosud tady ale k žádné mimořádné události ani nehodě nedošlo,“ potvrdila mluvčí policie kraje Vysočina Jana Kroutilová.
 
PODÍVEJTE SE TAKÉ:
NEBEZPEČÍ na D1! Řidiče ohrožují billbordy

Podobná závada přitom neomezila provoz na nejstarší české dálnici zdaleka poprvé. Letos v červnu se například vlivem tepla zvedl jeden z panelů na 42. kilometru ve směru na Brno a poškodil několik desítek aut. A na kritický stav dálnice na vysočinském úseku, který připomíná spíše tankodrom, poukazují řidiči už několik let.


"Připravuje se technické řešení modernizace D1 s tím, že bychom chtěli v příštím roce připravit k zahájení pět úseků,“ potvrdila Ledvinová.
 

Dušan Vrbecký