Dodávka narazila v Praze do kamionu, spolujezdkyně nepřežila

Řidič přežil, spolujezdkyni vyprostili už mrtvou
Zdroj: Mediafax
Řidič přežil, spolujezdkyni vyprostili už mrtvou

Řidič vůz ve velké rychlosti nezvládl, ze zdemolované kabiny ho vyprošťovali přes hodinu. Spolujezdkyně zemřela

Dodávka značky Mercedes narazila v pondělí po jedenácté hodině večerní na druhém kilometru dálnice D1 při vjezdu do Prahy zezadu do nákladního vozu s návěsem. Spolujezdkyně nehodu nepřežila, řidiče hasiči více než hodinu vyprošťovali a sanitka ho s těžkým zraněním převezla do nemocnice. Dálnice byla na tři hodiny uzavřena.


PODÍVEJTE SE:

Záběry z místa nehody

 

Nehoda se stala necelý kilometr před sjezdem na Spořilov. Podle stop na místě se řidič dodávky zřejmě nestačil vyhnout nákladnímu autu, které se hodlalo zařadit do kolony vozidel stojících před sjezdem. "Chvíli předtím mě ten šofér předjížděl, musel jet nejmíň stopadesátkou," řekl jeden z řidičů, který čekal v koloně před místem srážky.

 

ČTĚTE TAKÉ:

U Kutné Hory vzplálo auto i se zaklíněnou posádkou

 

Kabina dodávky byla zcela zdemolovaná. Přivolaní hasiči museli rozstříhat boční dveře nákladního prostoru, aby se dostali k posádce. Asi pětatřicetiletá spolujezdkyně po vyproštění už nejevila známky života.

 

PODÍVEJTE SE:

VIDEO: Dodávka prorazila zábradlí a spadla do Vltavy

 

Vyprošťování řidiče trvalo přes hodinu. Hasiči museli nakonec dodávku nazdvihnout pomocí jeřábu a popotáhnout ji dozadu. Teprve potom se jim šoféra společně se záchranáři podařilo vytáhnout. Ten byl po ošetření v sanitce převezen ve vážném stavu do nemocnice.

 

Dálnice ve směru do centra Prahy byla asi tři hodiny uzavřena. Policisté dopravu odkláněli u sjezdu na Chodov.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Mediafax/Zdeněk Michora