dopravní omezení

Kolony u Prahy se rozjely. Komplikace čekejte na D1 a u Českých Budějovic

Kolona
Zdroj: Mediafax
Ilustrační foto.

Ranní nehody na příjezdech do Prahy komplikovaly dopravu, kolony se ale už rozjely. Pozor si dávejte pouze na 210. kilometru dálnice D1 a na silnici E49 u Českých Budějovic.

Zranění jednoho člověka si v úterý ráno vyžádala srážka dvou osobních aut na 3. kilometru R10 na příjezdu do Prahy směrem od Mladé Boleslavi. Jedno z vozidel skončilo po střetu na střeše, potvrdila Mediafaxu mluvčí policie Eva Kropáčová.

 

Na místě nehody, která se odehrála nedaleko čerpací stanice, kromě policie a záchranné služby zasahovali také hasiči. "Jeden zraněný byl převezen do nemocnice," uvedla mluvčí policie.

 

[IMAGEBOX_743436]Řidič uhořel v autě po nárazu do stromu u Mladé Boleslavi
[IMAGEBOX_743436]

 

Havárie blokoval příjezd do metropole, kde se tak v ranní špičce vytvořily kolony. Nyní už by měl být provoz bez problémů.

 

Kamion na R7

 

Převrácený kamion zablokoval v úterý ráno silnici spojující R7 a Horoměřice u Prahy, policie komunikaci zcela uzavřela a odkláněla dopravu na Přední Kopaninu. Mediafaxu to potvrdila mluvčí policie Eva Kropáčová s tím, že zraněného řidiče transportoval vrtulník záchranné služby.

 

Nehoda se stala krátce po sedmé hodině, kamion při ní poškodil i osobní auto. Původní informace policie hovořily o tom, že se nehoda stala přímo na rychlostní silnici. Podle upřesněných zpráv se ale odehrála na spojnici mezi R7 a Horoměřicemi.

 

Jak na místě zjistila agentura Mediafax, řidič kamionu vyjel mimo silnici a zhruba 100 metrů jel polem. Kamion přitom vymrštil velký kámen, který prorazil přední sklo osobního nissanu. Jeho řidiče ale nezranil.

 

Řidiče nákladního vozu museli podle mluvčí Pavly Adamcové vyprostit hasiči, kteří jej pomohli záchranářům naložit do vrtulníku.

 

Příčiny nehody vyšetřuje policie, která provoz řídila kyvadlově. Silnice už by měla být znovu průjezdná.

 

Převrácený kamion i na Českobudějovicku
 

Nehoda kamionu komplikuje od úterního rána dopravu na frekventované silnici mezi obcemi Češňovice a Dasný na Českobudějovicku. Na silnici probíhají vyprošťovací práce, mezi 11. a 12. hodinou by měla být silnice zcela uzavřena.
 

Kolony na D1
 

Na 210. kilometru zpomalila dopravu nehoda čtyř aut. "Zablokovala levý jízdní pruh. Nehoda se obešla bez zranění," uvedl brněnský policejní mluvčí Pavel Šváb.
 

Místo bylo s opatrností průjezdné, ale na úseku se tvořily kolony. Podle posledních informací byl provoz obnoven a kolony se rozjíždí.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

tn.cz / mediafax / hru