Komplikace pro pražany i turisty

Dopravní podnik chce uzavřít metro na trase A, na celé 3 dny

Pražský Dopravní podnik zvažuje, že by v září uzavřel na několik dní všechny vestibuly na celé trase metra A. V době uzavírky by se měly opravit výhybky na celé trase.

V celé historii pražského metra se ještě nikdy nestalo, že by dopravní podnik uzavřel celou trasu metra na několik dní. Dokonce ani při povodních v roce 2002.
 

Výluka je plánovaná od pátku 28. září do neděle 30. září, tedy na celé tři dny, píše server iDnes.cz. "Důvodem je oprava několika výhybek," konstatoval pro iDnes.cz dopravní ředitel Dopravního podniku Ladislav Urbánek. Výluku by ale musel schválit magistrát města.
 

Ve hře jsou ještě stále dvě varianty. První počítá s tím, že bude zastaven provoz úplně, druhá že by soupravy jezdily pouze mezi stanicemi Depo Hostivař a Želivského. Konečné rozhodnutí se stále odkládá. Dost možná dopravce smete ze stolu i variantu úplného zastavení metra a oprava by se tak mohla uskutečnit v nočních hodinách.
 

[IMAGEBOX_867365]Prahu čeká velká výluka tramvají. Víme, kde nepojedou

[IMAGEBOX_867365]


Pražané se tak jako tak musí připravit na omezení metra v hlavním městě. Dva roky nebudou moci využívat zastávku metra Národní třída na trase B, kvůli výstavbě luxusního obchodního centra ve Spálené ulici. Metro na trase A se zase zastaví kvůli opravě výhybek od 5. do 8. července.
 

[IMAGEBOX_446772]Stanice metra Národní třída bude dva roky zavřená

[IMAGEBOX_446772]

fim TN.cz