Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Dostavba D3 se zpozdí nejméně o další rok

Zdroj: TV Nova

O další rok se nejspíše zpozdí dostavba dálnice D3 mezi Veselím nad Lužnicí a Táborem. Důvod? Chybí stavební povolení.

Na některé úseky plánované dálnice D3 stále není stavební povolení. Navíc se státu dosud nepodařilo vykoupit jeden pozemek, přes který má dálnice vést. Vypadá to tedy, že se na ni řidiči dostanou nejspíš až na podzim roku 2012.

 

"Peníze v každém případě na úsek z Tábora do Veselí nad Lužnicí jsou. Bohužel jsme v loňském roce neproinvestovali zhruba jednu miliardu peněz,“ říká předseda Sdružení pro dostavbu D3 Pavel Eybert.

 

Letos to prý bude stejné. Lidé v Plané, kterým dálnice D3 nejvíc ulehčí, vidí problém v Ředitelství silnic a dálnic. Za skluz prý mohou zmatené výkupy pozemků. Dokončení dálnice D3 v Plané byl původně červen 2011 a ještě v prosinci 2009 se řešily pozemky.

 

Ředitelství silnic a dálnic se ale brání. Tam, kde výkup pozemků vypadal neřešitelně, sáhlo k úpravě projektu. Jeden problém ale připouští. Nevyřešeným úsekem je ještě osm set metrů čtverečních nedaleko Tábora, kde D3 končí. Kus pozemku prý nelze obejít. Majitel pozemku prý s Ředitelstvím dálnic nekomunikuje. Zastupuje ho syn. Zastihnout se ho nám ale nepodařilo.

 

"Nám nezbývá než přistoupit k vyvlastnění, který začne jednáním tento pátek. Doufáme, že to vyvlastnění proběhne ve standardním termínu,“ říká František Petroušek z Ředitelství silnic a dálnic.

 

Ředitelství silnic a dálnic věří, že se nebude opakovat kauza z Královéhradecka. Majitelka pozemků se ani po šestnácti letech nedohodla se státem na jejich prodeji. Dálnice D11 proto zatím není hotová.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Část dálnice D11 u Hradce Králové se konečně začne opravovat

Michaela Klárová TV Nova