Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 15.8. 2013 21:27
galerie Omezení dopravy

Filmaři budou točit Child 44 i v Praze. Tři dny bude zavřené metro! Kdy?

Zdroj: TV Nova

Pražské metro se kvůli americkým filmařům, kteří budou natáčet americký velkofilm Child 44, zavře! Provoz bude výrazně omezen tři dny na lince B. Přečtěte si, kdy přesně metro nebude jezdit.

Režisér Ridley Scott na tři dny "obsadí" pražské metro. Bude tu totiž natáčet film Child 44. Kvůli tomu bude tři dny výrazně omezen provoz na lince B. "Provoz metra bude v úseku Smíchovské nádraží - Florenc omezen ve dnech 23. až 25. srpna, a to pouze v pozdních večerních a ranních hodinách," uvedl tiskový mluvčí pražské dopravního podniku Petr Vorlíček.
 

14

GALERIE: Natáčení filmu Child 44

Zdroj: tom-hardy.com

Child 44 - 3

Hodnocení:


 

Jenže spoustě lidí by to mohlo zkomplikovat život. Metro totiž ve zmíněném úseku nepojede už v pátek večer od 22 hodin a také ráno až do 8 hodin se mezi Smíchovským nádražím a Florencí nerozjede. "Stanice Anděl bude uzavřena v sobotu a v neděli ráno mezi 8. a 10. hodinou. V tuto dobu bude vlak stanici pouze projíždět," upřesnil Vorlíček.
 

Filmaři původně chtěli pražské metro zabrat na delší dobu, uvedený úsek totiž Američané chtěli zavřít až do 14 hodin. "Produkce Ridleyho Schotta nás původně žádala o natáčení i na lince C. Nechtěli jsme však cestující tolik zatěžovat, a proto byla zvolena jen trasa B a předposlední prázdninový víkend, kdy je v Praze nejméně lidí," řekl mluvčí pražského dopravního podniku.
 


Podle představitelů dopravního podniku má v době omezení provozu metra plně nahradit tramvajová linka XB, která jezdila i během červnových povodní. Filmaři by měli pražskému dopravnímu podniku uhradit ušlý zisk, náklady spojené s náhradní tramvajovou linkou XB i výdaje na výrobu informačních letáků. Pražský primátor ale chce vykázat zisk. Dopravní podnik deklaroval zisk minimálně 750 tisíc korun. Pokud tomu tak nakonec nebude, tak budu chtít, aby za to někdo převzal odpovědnost," řekl portálu iDnes.cz, posléze ale svá slova mírnil.
 

Film Child 44, který točí slavný režisér Ridley Scott, se točí hned na několika místech v Česku. Jednou z destinací je i Praha. Rozpočet amerického velkofilmu je 940 milionů korun, z toho by filmaři podle Státního fondu české kinematografie měli utratit v Česku zhruba polovinu rozpočtu.
 


"V Sovětského svazu 50. let minulého století válečný hrdina a idealistický vyšetřovatel Leo Demidov věří v zákony i v režim. Když ale začne pátrat po mnohonásobném vrahovi, stane se sám objektem státního vyšetřovní. Vyjde totiž najevo, že aparát o vraždách věděl a toleroval je, protože Sovětský svaz je zemí zaslíbenou, kde nelze přiznat, že by občanům hrozilo nějaké nebezpečí. Demidov je degradován a poslán do vyhnanství. V pátrání pokračuje na vlastní pěst, čímž ohrozí život svůj i své ženy. Román je inspirován skutečným případem takzvaného Rostovského rozparovače," píše se k filmu na České filmové databázi.

tn.cz / hmr
Reklama