Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 22.12. 2011 09:24

Pozor! Silnice a chodníky POKRYL LED!

situace v dopravě
Zdroj: Mediafax
I přes snahu silničářů udržet silnice sjízdné, musejí řidiči jezdit se zvýšenou opatrností. Ilustrační foto

Prakticky na celém území České republiky musejí řidiči počítat s komplikacemi v dopravě. Silnice ale i chodníky na mnoha místech pokrývá ledovka, nebo sníh.

Královéhradecký kraj

Velmi opatrní by měli být ve čtvrtek řidiči při jízdě po silnicích v Královéhradeckém kraji. Na horách leží vrstva uježděného nebo zledovatělého sněhu. Varování se týká vyšších poloh Orlických hor a Krkonoš, ale zledovatělé úseky se vyskytují i v nižších polohách na Jičínsku. Silničáři nebezpečné úseky ošetřili inertním posypem.

 

Pardubický kraj

Silnice v Pardubickém kraji jsou ve čtvrtek ráno většinou mokré po sněžení a následném chemickém ošetření s opatrností sjízdné. Velmi opatrní musí být řidiči na horách, kde je na silnicích zledovatělá vrstva sněhu.


Nejhorší je situace na Žamberecku, Svitavsku a Poličsku, kde na silnicích leží zbytky sněhu po pluhování nebo rozbředlý sníh po chemickém ošetření i na silnicích I. třídy. Ostatní komunikace pokrývá uježděná vrstva místy zledovatělého sněhu.

 

ČTĚTE TAKÉ:

DOPRAVA: Seznam dlouhodobých uzavírek! TUDY NE!

 

Ústecký kraj

Ujetý sníh na vozovkách nebo námraza komplikují ve čtvrtek ráno dopravu na silnicích Ústeckého kraje. Silničáři na svých stránkách upozorňují, že komunikace jsou sjízdné jen se zvýšenou opatrností.


Dálnice D8 je na většině trasy v kraji holá a mokrá, ale může na ní hrozit námraza. Holé a po chemickém posypu mokré jsou silnice I. třídy, v Krušných horách na nich zůstává posypaná vrstva sněhu. Ujetý sníh, nebo čerstvá vrstva sněhu leží i na silnicích II. a III. třídy v Krušných horách a Českém středohoří. Námraza se může tvořit v okolí Cínovce nebo na vozovkách ve středohoří.

 

Podívejte se na aktuální dopravní zpravodajství ze Snídaně s Novou:

 

 

Zlínský kraj

Na Vsetínsku, Valašskomeziříčsku, Hornolidečsku, Brumovsku i v Beskydech je na vozovkách po chemickém ošetření nebo pluhování rozbředlý sníh do tří centimetrů. Na cestách III. třídy leží zajetá vrstva sněhu do tří až čtyř centimetrů. Řidiči by měli být při jízdě opatrní. Dohlednost navíc komplikují sněhové přeháňky.


Na Uherskohradišťsku jsou komunikace mokré nebo se zbytky rozbředlého sněhu, stejně jako na Zlínsku či Kroměřížsku. V úsecích udržovaných inertem leží vrstva ujetého sněhu krytá posypem. V Malenovicích na silnici I/49 pak podle cestářů hrozí námraza.

 

Liberecký kraj

Jen se zvýšenou opatrností jsou ve čtvrtek ráno sjízdné silnice v Libereckém kraji, který v noci postihla sněhová vánice. Silničáři na svém webu informují o cestách pokrytých vrstvou sněhu nebo ledovkou.


Na rychlostní silnici R 35 zůstávají po chemickém ošetření zbytky rozbředlého sněhu. Ledovka se tvoří v okolí Dlouhého Mostu na Liberecku. Rozbředlý sníh leží i na silnicích I. třídy, ve vyšších polohách Jizerských hor, například u Kořenova zůstává na vozovce vrstva čerstvého sněhu. Ten pokrývá i silnice II. a III. třídy, ledovka se tvoří mimo jiné v okolí Raspenavy. Ve vyšších polohách Jizerských hor a Krkonoš vytváří vítr na silnicích sněhové jazyky a závěje.

 

ČTĚTE TAKÉ:

POČASÍ: Sníh a déšť, místy se může tvořit ledovka

 

Olomoucký kraj

Silnice v Olomouckém kraji ve čtvrtek ráno většinou pokrývá rozbředlý sníh nebo jsou mokré po chemickém ošetření. Opatrní musí být řidiči na horách, kde je na silnicích ujetá vrstva místy zledovatělého sněhu. Silnice jsou s opatrností sjízdné. Na Šumpersku na vozovkách II. a III. třídy leží nesouvislá vrstva zledovatělého sněhu.

 

Moravskoslezský kraj

Silnice i dálnice na severu Moravy a Slezska jsou ve čtvrtek ráno mokré po chemickém ošetření. Na většině území sněží, na Frýdecko-Místecku a Bruntálsku se tvoří ledovka.


Na ledovku upozorňují silničář na cestě I/35 u obce Bílá na Frýdecko-Místecku, sjízdná je jen s řetězy. Zvýšená opatrnost kvůli ledovce je nutná na silnici 453 u obce Heřmanovice na Bruntálsku. Zledovatělá je také rychlostní komunikace R56 na trase Ostrava - Frýdek-Místek u Ostravy.


V obou směrech je pro husté sněžení a sněhovou pokrývku uzavřena silnice v obcích Lichnov a Kopřivnice v okrese Nový Jičín v délce přes dva kilometry. V Beskydech sněží, dohlednost je snížena vlivem srážek. Na silnicích je ujetá vrstva sněhu krytá posypem, sjízdné jsou se zvýšenou opatrností.

 

Jižní Čechy

Všechny silnice na jihu Čech jsou ve čtvrtek ráno sjízdné. Řidiči by si měli dávat pozor ve vyšších polohách, na vozovkách leží vrstva sněhu krytá posypem, silnice vyšších tříd jsou mokré po chemickém ošetření.


"Řidiči by ale měli být opatrní, vlivem srážek je místy snížená viditelnost, na horách hrozí tvorba náledí," řekl dispečer silničářů.

 

Karlovarský kraj


Silnice všech tříd v Karlovarském kraji jsou ve čtvrtek ráno sjízdné. Ve vyšších polohách kraje leží na vozovkách vrstva rozbředlého sněhu krytá posypem. Rychlostní komunikace R6 na Chebsku je vlhká po chemickém ošetření. Stejná situace je i na silnicích prvních tříd na Sokolovsku, Chebsku i Karlovarsku. Na silnicích druhé a třetí třídy, které jsou ošetřeny posypem, leží zbytky ujetého sněhu.

 

Plzeňský kraj

Silnice všech tříd v Plzeňském kraji jsou ve čtvrtek ráno většinou holé, vlhké, sjízdné bez omezení. Ve vyšších polohách Šumavy leží na silnicích všech tříd zledovatělá vrstva sněhu krytá posypem. Dálnice D5 na Tachovsku je holá, vlhká po chemickém ošetření. Holé a vlhké jsou silnice na Domažlicku, Rokycansku, Klatovsku i jižním Plzeňsku i na severním Plzeňsku.

 

Vysočina

Dopravu v Kraji Vysočina komplikuje ve čtvrtek ráno na mnoha místech ujetý nebo rozbředlý sníh. Úsek dálnice D1 od 188. do 141. kilometru je sjízdný bez omezení. Zvýšenou opatrnost vyžaduje část od 141. do 140. kilometru. Na Třebíčsku se na silnicích I. třídy nachází rozbředlá vrstva sněhu, na II. a III. třídy zledovatělý sníh, který je také na Jihlavsku.


Na silnicích I. třídy na Pelhřimovsku by neměly nastat žádné potíže, na komunikacích II. a III. třídy leží ujetá vrstva sněhu. V okolí Pelhřimova se objevují sněhové přeháňky a je snížená dohlednost vlivem srážek. Zvýšenou opatrnost vyžadují všechny silnice na Havlíčkobrodsku, na II. a III. třídy je zledovatělý sníh. Na Ždársku leží zbytky rozbředlého a také ujetého sněhu.
 

 

maš tn.cz / Mediafax