Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Jihočeští policisté se zaměřili NA MOTORKÁŘE!

Brněnská Grand Prix
Zdroj: Mediafax
Jihočeští policisté se zaměřili na motorkáře. Ilustrační foto

Jihočeští policisté se při dopravní akci zaměřili na motorkáře.

Dopravně bezpečnostní akce se uskutečnila v sobotu na jihu Čech. Jak agentuře Mediafax řekl mluvčí krajské policie Milan Bajcura, akce s názvem Adrenalin byla zaměřena především na motocyklisty.

 

Hlavním úkolem několika hlídek a desítek policistů bylo odhalit motorkáře, kteří zásadně porušují dopravní předpisy. "Zaměřili jsme se především na rychlost, nesprávný způsob jízdy, porušování dopravních předpisů či technický stav motocyklů,“ uvedl Bajcura.

 

Během kontroly u Lišova na Českobudějovicku například odhalili majitele motocyklu, který překročil rychlost, předjížděl přes plnou dělicí čáru a ještě měl sjeté pneumatiky na obou kolech. "Tyto přestupky budou řešeny ve správním řízení," podotkl Bajcura.

 

Policejní hlídky kontrolovaly také doklady motorkářů a prováděly dechové zkoušky na alkohol. "Od začátku letošního roku zahynulo na jihočeských silnicích pět motocyklistů a jejich spolujezdců, přičemž nejvážnější nehoda byla v červenci na Vltavotýnsku, kde zahynul motorkář a jeho spolujezdkyně,“ dodal mluvčí.

 

Oproti loňsku se tak počet smrtelných zranění při nehodách motocyklů snížil o jeden případ. Letos bylo doposud na jihu Čech 69 nehod motorkářů, za stejné období loňského roku se stalo 76 případů.

 

Kromě motocyklistů zastavují dopravní hlídky v kraji i řidiče vozidel, kteří překročí rychlost, nebo se dopustí závažného dopravního přestupku.

 

Výsledky akce, která probíhá celý den, zveřejní policisté v pondělí.

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

Mediafax