Nezvládl zatáčku

Kamion dostal smyk a zlikvidoval tramvajovou trať. Škoda je milion

Nehoda kamionu v Záluží - 2
Zdroj: pozary.cz
Téma:

Škodu více než milion korun způsobil dnes ráno řidič nákladního vozu v Záluží na Mostecku. Pravděpodobně nezvládl řízení a poškodil tramvajovou trať mezi Mostem a Litvínovem.

O nehodě informovala mostecká policejní mluvčí Ludmila Světláková. Tramvaje mezi oběma městy nebudou jezdit minimálně celé pondělí.


Nehoda se stala krátce po čtvrté hodině ranní. "Řidič nákladního vozu Scania s přívěsem zřejmě nezvládl ve dvojité zatáčce svůj vůz, dostal smyk a vjel na tramvajovou trať," řekl Světláková.


Vozidlo při tom poškodilo jeden kolejový a jeden napájecí sloup i tramvajovou trať. Policie škodu odhadla na 1,2 milionu korun. "Řidič utrpěl lehké zranění, po ošetření byl z nemocnice propuštěn," doplnila Světláková.


GALERIE: Nehoda kamionu v Záluží

1
/
8
Zdroj: pozary.cz
Nehoda kamionu v Záluží - 8


Podle mluvčí Dopravního podniku měst Mostu a Litvínova Marcely Klíchové na místě nehody stále pracujují technici, kteří zjišťují rozsah škod. Tramvaje v místě nejezdí.


"Nasadili jsme mezi Mostem a Litvínovem náhradní autobusovou výluku. Potrvá určitě celý den," řekla Klíchová. Škoda na majetku dopravního podniku může podle ní dosáhnout milionu korun.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata:
Foto: Vendula Fantová