Hasiči se dvě hodiny snažili vyprostit zraněného z havarovaného kamionu

Hasiči u Lípy nad Orlicí vyprošťovali ženu a muže z kabiny kamionu. Po srážce s dodávkou skončila obě auta zaklíněná v domě.

Nehoda se stala u motorestu Lípa u Lípy nad Orlicí. "V současnosti vyprošťujeme muže a ženu ze zaklíněné kabiny kamionu," uvedla mluvčí královéhradeckých hasičů Martina Žahourková. Na místě zasahovaly čtyři jednotky hasičů, kteří kromě vyproštění dvou lidí, zabezpečili i strop dílny, který tlačil na zaklíněnou kabinu.

 

"Podle svědků se asi v půl třetí pokoušel od motorestu vyjet na hlavní silnici řidič dodávky a bočně se srazil s kamionem, který přijížděl od Čestic ve směru na Hradec Králové," uvedla královéhradecká tisková mluvčí Ivana Ježková.

 

Řidič kamionu se zřejmě pokoušel nehodě zabránit, ale to se mu nepovedlo. Narazil do části domu, ve kterém byla dílna. "V té v době nehody nikdo nebyl," sdělila policejní mluvčí.

 

V kabině kamionu cestovala rodina. Asi osmiletého syna se podařilo z auta vyprostit. "Dítě jsme převezli do Fakultní nemocnice v Hradci Králové," uvedla Ježková. Řidiče dodávky převezla záchranná služba do rychnovské nemocnice. "Při převozu do nemocnice komunikoval," upřesnila mluvčí.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Řidič nestihl vycouvat z přejezdu, po srážce s vlakem ujel

 

Podle informací našeho reportéra byl na místo nehody přivolán také záchranářský vrtulník. Nehodu policie vyšetřuje.

muf s přispěním Filipa Pultara TN.cz