Karosa se převrátila do potoka. Pět zraněných na Brněnsku

Pět lidí se v pondělí večer zranilo při nehodě autobusu na silnici mezi Silůvkami a Mělčany na Brněnsku. Uvedl to mluvčí jihomoravských záchranářů Jaroslav Haid s tím, že vozidlo sjelo po výjezdu z levotočivé zatáčky do potoka, kde se částečně převrátilo na bok.

Ve chvíli havárie jelo v linkové karose, zabezpečující náhradní železniční přepravu za uzavřenou železniční trať, 21 lidí. "Pět z nich včetně devětačtyřicetiletého řidiče utrpělo různě závažná zranění," řekl Haid.

Při příjezdu záchranářů byli všichni cestující mimo vozidlo. Z autobusu jim po rozbití dvou bočních oken pomohli okolo projíždějící motoristé. Zraněné podle Haida ošetřovala zdravotní sestra, která byla mezi cestujícími.

Řidič byl v šoku

"Uvnitř autobusu zůstal jen řidič, který jevil známky šoku," konstatoval Haid. Hasiči s pomocí zdravotní sestry muže stabilizovali do protišokové polohy. Přivolaní zdravotníci převzali do ošetření kromě řidiče podle Haida také další čtyři cestující.

Havarovaný autobus hasiči na místě nehody zabezpečili. "I když únik nafty a dalších provozních kapalin z vozidla do potoka záchranáři nezjistili, k zamezení rizika a k rychlému vytažení autobusu z potoka povolal velitel zásahu na místo vyprošťovací jeřáb," řekl mluvčí.

Na frekventované silnici kyvadlově usměrňovali provoz policisté do 20 hodin, kdy hasiči jeřábem vytáhli vrak vozidla z potoka zpět na silnici. "Během vyprošťování autobusu bylo nutné na zhruba patnáct minut úplně uzavřít silnici," řekl Haid s tím, že příčina nehody je předmětem policejního vyšetřování.
 

tn.cz / Mediafax