Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Kolaps na Jižní spojce! Nehoda zablokovala páteřní pražskou silnici

Jižní spojka kolabuje! Dopravu zastavila hromadná nehoda - 5
Zdroj: Mediafax
Nehoda na Jižní spojce - ilustrační foto

Páteřní pražskou komunikaci - Jižní spojku - ochromila nehoda tří aut - dvou osobních a jedné dodávky. Na místě jsou čtyri zranění lidé a zasahuje tam vrtulník záchranné služby. Tvoří se dlouhé kolony.

Nehoda se stala ve čtvrtek okolo patnácté hodiny odpoledne, na Jižní spojce ve směru k Barrandovskému mostu u čerpací stanice OMV v Krči. Kvůli zásahu složek IZS byla silnice po nehodě zcela uzavřena pro veškerou dopravu, po 16. hodině byl zprůjezdněn jeden jízdní pruh.

 

Na místě se nejprve srazila dvě osobní vozidla. Po nehodě přijela na místo asistenční služba. Když účastníci řešili okolnosti srážky, do zadního nabouraného auta narazila v rychlosti dodávka, která měla přimáčknout obě osobní auta k sobě. Bohužel mezi nimi v tu chvíli stáli účastníci první nehody, kteří tak utrpěli těžká zranění. "Dva muži utrpěli vážná zranění nohou, naše posádky je převezly do Ústřední vojenské nemocnice ve Střešovicích. Dalšího zraněného muže převezla naše posádka s otřesem mozku do nemocnice v Motole," řekla Mediafaxu mluvčí pražských záchranářů Jiřina Ernestová.

 

 

ČTĚTE TAKÉ:

KOLAPS v Praze: Jižní spojku pokryl led

 

"Ve směru na nájezd na dálnici D1 přistál vrtulník, policisté ho proto také uzavřeli," řekl Mediafaxu mluvčí policie Tomáš Hulan. Směr od Barrandova je podle reportéra TV Nova už částěčně průjezdný, auta se pohybují pomalu.

 

Příčiny nehody vyšetřuje policie.

tn.cz / mediafax / hru