KOMPLIKACE NA D1. Oprava mostu ve Velkém Meziříčí zahustí provoz, kamionům zakážou sjezd

dálniční most ve Velkém Meziříčí
Zdroj: Oficiální zdroj
Dálniční most ve Velkém Meziříčí.

Velké komplikace čekají od 10. září na všechny, kdo budou projíždět po D1 přes Vysočinu. Kvůli opravě dálničního mostu ve Velkém Meziříčí se totiž bude jezdit jen po jeho polovině. Problémů se bojí i na objízdné trase ve Velkém Meziříčí. Policisté budou v místě provádět dohled, upozornila mluvčí policie Kraje Vysočina Dana Čírtková.

Na dva měsíce se průjezd Vysočinou po dálnici zřejmě změní v peklo. Od 10. září do 6. listopadu se totiž bude opravovat polovina dálničního mostu nad Velkým Meziříčím. Provoz tu kvůli tomu bude výrazně omezen. „Dojde k uzavření levé poloviny mostu ve směru od Brna na Prahu. V důsledku toho bude provoz převeden do pravé poloviny mostu, kde by mělo být využito systému 2+1 jízdní pruhy,“ potvrdila Dana Čírtková.

 

Podle mluvčí ŘSD Martiny Vápeníkové se bude kompletně opravovat povrch mostu. „Během uzavírky levého jízdního pásu bude zrekonstruována vozovka na levém mostě. To bude trvat asi sedm týdnů, kdy oba jízdní pásy budou uzavřeny mezi přejezdy středního dělicího pásu v km 144,550-143,850, toznamená v délce sedmi set metrů,“ uvedla Vápeníková.

 

PODÍVEJTE SE

Most přes dálnici láká sebevrahy. Zábradlí ale nedostane

 

Poměr jízdních pruhů se bude měnit podle intenzity provozu, předběžně policisté a Ředitelství silnic a dálnic počítá s tím, že vždy od středy odpoledne do nedělního poledne budou postaveny dva pruhy ve směru na Brno a ve zbývající části týdne opačně, tedy ve směru na Prahu. Objízdnou trasu i přes protesty policie ŘSD neplánuje. „ Z našich zkušeností přitom jasně vyplývá, že taková uzavírka způsobí jak nákladní, tak osobní dopravě nemalé problémy. I když policisté budou v místě téměř nepřetržitě provádět dohled nad bezpečností a plynulostí silničního provozu, nebude možné zabránit snížení plynulosti průjezdu dopravních proudů a v případě dopravní nehody ani jeho úplnému zastavení,“ uvedl vedoucí krajské dopravy Oldřich Novák.

 

I proto policisté očekávají, že netrpěliví řidiči budou chtít problematické místo objíždět po souběžné silnici procházející centrem Velkého Meziříčí. Dopravě ve městě tak hrozí kolaps. „Pokud taková situace nastane a provoz na silnici II/602, především průjezd Velkým Meziříčím se zablokuje, může dojít k situaci, že kamiony budou policisté odstavovat na dálničním tělese dálnice a nebude jím umožňovat sjezd z dálnice na vedlejší komunikace,“ varoval řidiče kamionů Novák.
 

Dušan Vrbecký