Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 1.5. 2011 18:11

KOMPLIKACE! Ve Stříbře vykolejil vagon! Trať je mimo provoz!

Zdroj: TV Nova

Železniční nehodu řeší od nedělního rána na nádraží ve Stříbře na Plzeňsku. Jak agentuře Mediafax řekl mluvčí Českých drah Radek Joklík, vykolejil poslední vagón osobního vlaku, ale událost si nevyžádala žádné zranění.

Nehoda se stala v první den provozu železničního koridoru Plzeň - Cheb okolo sedmé hodiny ranní u osobního vlaku, který jel z Plzně do Chebu."V momentě, kdy vlak odjížděl z nádraží, vykolejil poslední vagón, který zůstal na kolech. Nikdo zraněn nebyl, příčinou je zřejmě technická závada," uvedl Joklík.

 

Pro cestující je zajištěna náhradní autobusová doprava. Pro rychlíky je to v úseku Planá u Mariánských Lázní - Kozolupy, pro osobní dopravu Svojšín - Pňovany. Cestující musí počítat s drobným zdržením.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Tragédie u Ostravy! Vlak tam rozdrtil člověka
 

Událost vyšetřuje také drážní inspekce. Jaká vznikla škoda na poškozené trati, není zatím jasné. Při nehodě se poškodila vjezdová výhybka do Stříbra a asi dvě stě metrů kolejí.

 

Jak dlouho bude trať mimo provoz, není přesně jasné. Podle Správy železniční a dopravní cesty je ale možné, že kvůli porušení kolejového svršku, může být trať mimo provoz až pět dní. Nejdříve byl mohl být provoz obnoven v pondělí večer.

 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

tn.cz / Mediafax
Reklama