Dopravní omezení

Řada uzavírek o prázdninách opět zkomplikuje řidičům život. PŘEHLED

Letní uzavírky opět otráví řidičům život. Během prázdnin se tak při cestách autem obrňte trpělivostí, na některých místech vás čekají dlouhé kolony. Podívejte se na přehled uzavírek!

Během prázdnin silničáři plánují ve velkém opravy silnic. "Červenec a srpen jsou pro větší opravy ideálními měsíci. Z dlouhodobých statistik vyplývá, že intenzita dopravy právě kvůli dovoleným klesá o deset až patnáct procent," vysvětluje mluvčí Technické správy komunikací hlavního města Prahy Tomáš Mrázek.
 

Podívejte se na přehled letních uzavírek podle krajů:


 

Mezi nejvýznamnější dopravní omezení v Praze patří oprava ulice 5. května, kde v úseku Hvězdova dojde k výměně povrchu vozovky za silnici s nízkou hlučností. Akce startuje už v neděli a potrvá až do konce července.
 

Další plánovaná oprava čeká obyvatele Barrandova. Od 10. července až do 8. srpna dojde v ulici K Barrandovu k výměně povrchu v úseku Štěpařská. "Uzavírka bude do jednoho jízdního pruhu," upřesnil Mrázek.
 

Na začátku prázdnin startují opravy Letenského tunelu, které potrvají až do konce července. „Dojde k úplné uzavírce v rámci prací na Letenském tunelu v souvislosti s výstavbou Městského okruhu,“ říká Mrázek.
 

Omezení provozu bude do 24. srpna v Poděbradské ulici směrem z centra v úseku Hloubětísnká.
 

Výstavba nového mostu a oprava silnice v Michelské ulici už začala, práce potrvají až do 19. listopadu. Západní část Ohradní ulice bude pro řidiče pouze jednosměrná, zároveň tudy pojede náhradní autobusová linka. Zaslepí se komunikace U Michelského mlýna, řidiči do ní vjedou pouze z Nuselské.
 


 

Brandýs nad Labem-Stará Boleslav
 

Do konce září bude v Brandýse kvůli revitalizaci uzavřeno Masarykovo náměstí. Objízdná trasa je pro auta s hmotností nad 6 tun vedena po silnici R10 a dále ulicemi Pražskou, Průmyslovou, Zápskou a Boleslavskou. Řidiči vozidel o nižší hmotnosti se musí vydat po ulicích Brázdimské, Kralupské, Pražské a Michalovické.
 

Dálnice R4
 

Do 9. 7. 2012 bude z důvodu prací na silnici mezi 25,09 km a 25,2 km dálnice ve směru na Příbram převeden provoz do levého jízdního pruhu v protisměru.
 

Do 31. 8. 2012 bude uzavřen výjezd Voznice na dálnici R4. V místě budou probíhat práce na údržbě mostu vedoucího přes komunikaci R4. Objízdné trasy povedou po silnicích nižší třídy.
 

R10
 

Do 20. 7. 2012 bude kvůli pracím na údržbě mostu uzavřen levý jízdní pruh rychlostní silnice R10 mezi 27,1 km a 27,8 km ve směru Mladá Boleslav.
 

Do 5. 8. 2012 bude uzavřena silnice II/101 v Úvalech ve směru Brandýs nad Labem. Na místě bude probíhat práce na údržbě mostu, rekonstrukce vozovky a mostů. bjízdná trasa vede přes obce Tuklaty, Tlustovousy, Horoušany a Horoušánky.
 


 

D8 (Petrovice)
 

Do 1. 8. 2012 částečná uzavírka tunelů na D8. V 1. etapě, od 14. 5. do 15. 6. bude uzavřena pravá tunelová trouba tunelu Panenská a provoz bude veden obousměrně v jednom tubusu. Od 16. června levá tunelová trouba, provoz bude opět veden obousměrně v jednom tubusu. Policie ČR nepovolí průjezd nadrozměrných nákladů uvedeným úsekem D8.
 


 

Tábor
 

Do 30. 9. 2012 je uzavřena silnice I/19 v obou směrech na Pelhřimov, a to kvůli rekonstrukci mostu v mimoúrovňové křižovatce se silnicích I/3. Provoz je veden po souběžné provizorní komunikaci.
 

Horní Meziříčko (Jindřichohradecko)
 

Do 22. 12. 2012 je uzavřena silnice I/23 u Jindřichova Hradce v obou směrech na Telč, mezi křižovatkami Horní Meziříčko a Jilem. Objízdná trasa je vedena po silnicích I/23, II/151, II/164, II/406 přes obce Strmilov, Kunžak, Dačice, Telč, Mrákotín, Studená.
 


 

Trutnov
 

Do 31. 10. 2012 je uzavřen most na silnici I/14 u obce Trutnov. Silnice I/14 bude v místě zcela uzavřena, objízdná trasa povede po silnici II/300 a místních komunikacích v ulicích Rýchorská, Horská a Vlčická v Trutnově. V Trutnově bude částečně uzavřena silnice v ulici Mladobucká. Objízdná trasa pro vozidla, jejichž výška přesahuje 4,6 metru, je vedena po silnicích I/14, II/325 a I/16 přes obce Mladé Buky, Rudník, Hostinné, Pilníkov a Trutnov.
 


 

Dlouhá Brtnice
 

Do 31. 10. 2012 je uzavřena v Dlouhé Brtnici komunikace I/38 kvůli opravě mostu. Objízdná trasa pro osobní vozidla vede po silnicích I/23, II/403 přes obce Pavlov, Žatec, Telč. Stará Říše; pro nákladní vozidla je vedena po mostním provizoriu.
 

Kralice nad Oslavou
Do 31. 1. 2015 je omezený provoz do jednoho jízdního pruhu na komunikaci I/23 v úseku Třebíč - Kývalka - D1 mezi Kralicemi nad Oslavou a křižovatka Sudice. Důvodem jsou práce na údržbě mostu, v místě je zavedený kyvadlový provoz jedním jízdním pruhem.
 


 

Odry (Novojičínsko)
 

Do 15. 7. 2012 platí v Odrách z důvodu práce na silnici částečná uzavírka a kyvadlový provoz silnice I/47 74. km až křižovatka se silnici II/441. Důvodem je stavba kruhového objezdu.
 

Ostravice (Frýdecko-Místecko)
 

Do 15. 7. 2012 probíhají práce na inženýrských sítích na silnici I/56 - rozšíření chodníku pro cyklostezku, v místě jsou zúžené jízdní pruhy.
 

Branka u Opavy
 

Do 31. 7. 2012 se na silnici I/57 opravuje kanalizace po třistametrových úsecích, uzavřen je jeden jízdní pruh, provoz je řízen světelnou signalizací.
 

Český Těšín
 

Do 16. 10. 2012 bude z důvodu práce na silnici I/48 v Českém Těšíně provoz převeden do protisměru, v úseku probíhá rekonstrukce mostu.
 

Mokré Lazce (Opavsko)
 

Do 15. 12. 2012 omezí provoz práce na inženýrských sítích na silnici I/11, provádí se vybudování odbočovacího pruhu pro staveništní dopravu.
 

Do 31. 12. 2012 bude uzavřena sinice I/11 v Mokrých Lazcích na 262. kilometru v obou směrech.
 


 

Kunovice
 

Do 31. 10. 2012 bude platit úplná uzavírka silnice I/55 v úseku z Uherského Ostrohu do Kunovic. Důvodem je oprava komunikace. Objízdná trasa je značená.
 

 

hmr tn.cz / Mediafax