METRO NEVYJELO! Odbory spokojené, DPP chce víkendový provoz

Provoz v metropoli bude ochromený, metro zatím nevyjelo. Vedení pražského dopravního podniku stále tvrdí, že se pokusí zajistit alespoň víkendový provoz.

První soupravy ranního metra, které měly vyjet po půl páté ráno, stojí a vestibuly metra jsou uzavřené, hlásí redaktoři agentury Mediafax z terénu.

 

Dopravní podnik zatím zjišťuje počty pracovníků, kteří nastoupí do směny, a podle výsledků bude jasné, zda se podaří zajistit alespoň částečný provoz jedné z nejdůležitějších součástí pražské městské hromadné dopravy.

 

ČTĚTE TAKÉ:

STÁVKA ON-LINE: Metro nevyjelo! DPP chce zajistit víkendový provoz

 

V centrálním dispečinku dopravního podniku se pokouší jednat náměstek pražského primátora Karel Březina (ČSSD) a zástupci dopravního podniku o tom, kolik pracovníků nastoupí do ranní směny.

 

"V tuto chvíli máme na trase 40 procent tramvají a 20 procent autobusů. Metro v tuto chvíli nevyjede a ani se nerozjelo," uvedl Březina. Město je podle jeho slov schopné nyní zajistit 30procentní obslužnost povrchové dopravy. "Čísla se samozřejmě budou vyvíjet. Neustále se snažíme, aby se metro rozjelo. Naděje umírá poslední," řekl.

 

Čtvrteční stávka zastaví na celý den železniční dopravu po celém Česku a ochromí městskou dopravu v Praze a v Brně a do stávky se zapojí i další města.

tn.cz / Mediafax