Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Doklouzal si pro smrt

Motorkář nepřežil srážku s autem, zemřel v nemocnici

Motorkář utrpěl smrtelná zranění
Zdroj: Mediafax
Ilustrační foto

Smrtelná zranění utrpěl dvaatřicetiletý motorkář, který se na Benešovsku střetl s osobním autem. Letecky byl ve vážném stavu převezen do nemocnice, kde ve večerních hodinách zraněním podlehl, řekla policejní mluvčí Diana Škvorová.

Řidič motocyklu značky Honda jel v pondělí po šestnácté hodině po silnici II. Třídy číslo 110 od Soběhrd na Kozmice. Vyboural se na třináctém kilometru. “Zřejmě nepřizpůsobil rychlost jízdy při průjezdu pravotočivou zatáčkou. Dostal smyk, nezvládl řízení a spadl,” dodala mluvčí.


Zatímco samotná motorka pokračovala v pravém jízdním pruhu, motorkář se ve skluzu dostal do protiměru, kde narazil do protijedoucího vozu značky Fiat. Záchranáři na místo přivolali vrtulník, který ho transportoval do nemocnice, kde však večer zemřel.


Dvaapadesátiletá řidička fiatu zraněna nebyla a dechová zkouška vyšla negativně. “U řidiče motocyklu nebylo možno vzhledem ke zranění dechovou zkoušku provést, proto byl vyžádán odběr krve,” vysvětlila Škvorová.


Policisté zajistili motorku, kterou posoudí znalec z oboru dopravy. Přesnou příčinu smrti muže a přítomnost alkoholu vyloučí nebo potvrdí nařízená soudní pitva. Při nehodě byla způsobena škoda kolem 120 tisíc korun.
 

Mediafax/luk