Dramatická jízda

Motorkář škrtl při honičce o policejní zátaras a vyletěl ze silnice. Policisté rozbili dvě auta

Motorkář měl zákaz
Zdroj: Mediafax

Zranění utrpěl v pátek dopoledne řidič silného skútru, který se snažil ujet policistům. Motorkář ujížděl ve směru od Kolína k Praze. Na silnici mezi Úvaly a Újezdem nad Lesy narazil do policejního zátarasu a vyletěl ze silnice. Odvezli ho záchranáři, potvrdil informace policejní mluvčí Zdeněk Chalupa.

Podle informací, zjištěných na místě, se uprchlík snažil zátarasu, vytvořeného z policejních vozidel, vyhnout. Škrtl ale o jedno z aut a náraz ho katapultoval do příkopu. Na místě si ho převzali záchranáři. „Muže středního věku jsme po ošetření převezli na chirurgickou ambulanci kolínské nemocnice. Zranění nejsou vážná,“ řekla policejní mluvčí Tereza Janečková.

A to není všechno. Honička začala už v Kolíně, kde policisté zastavovali vozidla při preventivní akci s názvem Řídím – piju nealko pivo. Když muž viděl policejní hlídky, začal ujíždět, protože má soudem vyslovený zákaz řízení.

Po silnici se řítil 160 kilometrovou rychlostí a jel velmi nebezpečně. V jednu chvíli přejel do protisměru, když ještě před obcí Úvaly zahlédl další policejní vůz. Policisté se snažili vyhnout, ale srazili se s kolegy.

Kvůli nehodám policisté uzavřeli silnici v obou směrech a vytvořily se dlouhé kolony. Do třinácté hodiny by měl být provoz opět obnoven.
 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

tn.cz/luk,jan