tragédie na silnici

Muž nepřežil havárii auta na Bruntálsku, měl mnohačetná poranění hlavy

Auto na střeše
Zdroj: Mediafax
ilustrační foto

Tragická dopravní nehoda se stala v noci na neděli v Janovicích na Bruntálsku. Havárii auta tam nepřežil jeho řidič, řekl mluvčí moravskoslezských záchranářů Lukáš Humpl.

Záchranáři dostali hlášení o nehodě krátce před půlnocí s tím, že vozidlo narazilo do zdi domu. Na místo události okamžitě vyjela posádka rychlé lékařské pomoci, která dorazila během čtyř minut od převzetí výzvy.
 

Posádka zdravotnické záchranné služby se pokoušela o záchranu muže, jenž v automobilu cestoval. Ten byl již v době jejich příjezdu mimo vrak vozidla, avšak bez známek života.
 

"U postiženého byla prováděna laická resuscitace. V pokusech o obnovení krevního oběhu pokračovali také záchranáři, a to za pomocí srdeční masáže, umělé plicní ventilace i podpory léků. Za stále probíhající resuscitace byl muž naložen do sanitního vozu," uvedl mluvčí.
 

Zasahující lékař při prvotním vyšetření zjistil, že pacient při nehodě utrpěl mnohočetná poranění hlavy a patrně také mozku. Přes veškerou snahu byly všechny pokusy o záchranu postiženého neúspěšné. Pacient na místě podlehl svým vážným zraněním.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

fim tn.cz / Mediafax