Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Na Bruntálsku při dopravní nehodě zemřel motocyklista

Nehoda motorky. Ilustrační foto
Zdroj: Mediafax
Nehoda motorky. Ilustrační foto

Vážná dopravní nehoda, na jejíž následky zemřel osmadvacetiletý motocyklista, se stala v pátek po osmnácté hodině mezi Miloticemi a Horním Benešovem na Bruntálsku.

"Řidič Fordu předjížděl jiného motocyklistu a při najetí do protisměru se srazil s osmadvacetiletým mužem na motorce," popsala policejní mluvčí Pavla Tušková.

 

Jako první ke zraněnému muži dorazila výjezdová skupina se záchranářkou, která byla na cestě k jinému pacientovi a krátce po nehodě projížděla okolo. "Řidič motocyklu v tom okamžiku již nejevil známky života. Záchranáři ihned zahájili oživovací pokusy a po několika minutách se přidala také posádka s lékařem. Do záchrany osmadvacetiletého muže se zapojili také dva další lékaři, kteří v civilu náhodně projížděli kolem místa nehody," řekl mluvčí moravskoslezských záchranářů Lukáš Humpl.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Černý pátek na silnicích: zemřelo 12 lidí včetně tří motorkářů a dvou cyklistů

 

Zdravotníci motorkáři zajistili dýchací cesty a přístrojem řízenou ventilaci. "Zajistili také žilní vstupy a během nepřetržitě prováděné nepřímé masáže srdce podávali léky s cílem podpořit znovuobnovení srdeční činnosti. Po přibližně dvaceti minutách se zachráncům opravdu podařilo práci srdce obnovit. Lékaři se snažili stabilizovat stav pacienta, na cestě již byl i vrtulník letecké záchranné služby," vylíčil Humpl.

 

Ještě před přistáním stroje však došlo k opětovnému selhání srdce zraněného. Záchranáři proto znovu zahájili oživovací pokusy. "I přes maximální snahu celkem čtyř zkušených lékařů a tří týmů záchranné služby nebylo možno život pacienta zachránit. Po šedesáti minutách resuscitace museli lékaři konstatovat jeho smrt. Muž podlehl mnohočetným poraněním, která utrpěl," dodal Humpl.

 

Záchranáři vyšetřili a na místě události ambulantně ošetřili také mladého řidiče osobního automobilu. Ten při nehodě utrpěl drobná poranění, jeho transport do zdravotnického zařízení však nebyl nutný.

Mediafax