těžká nehoda

Na D1 shořelo auto! Dálnici ucpala pětikilometrová nehoda

Na 175. kilometru D1 ve směru na Brno havarovalo osobní auto. Převrátilo se na střechu a shořelo. Dálnici museli záchranáři uzavřít.

Osobní vůz s tříčlennou posádkou havaroval ve čtvrtek krátce po osmé hodině na 173. kilometru D1 ve směru na Brno. Řidič (20) a dva spolujezdci stačili vystoupit, vzápětí vozidlo pohltily plameny a zcela ho zničily, řekl mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Haid.
 

 Auto podle Haida nedaleko Velké Bíteše narazilo do středových svodidel, poté přeletělo do odstavného pruhu, kde skončilo na střeše. "Dvacetiletý řidič a dva spolujezdci se dostali ven, vzápětí z auta vyšlehly plameny," řekl Haid.
 

Na místo nehody dorazily jednotky z Velké Bíteše a Rosic u Brna, oheň zlikvidovaly během 45 minut. "Vůz je ale zcela zničen, ani zatím netušíme, o jakou značku se jedná. Zásah komplikoval fakt, že z proražené nádrže vytékaly pohonné hmoty," sdělil Haid. 

Trojici cestujících ze zničeného auta se ujali záchranáři. "Krátce po nehodě jela kolem sanitka, takže se jich zdravotníci neprodleně ujali. Jaký je charakter zranění posádky auta, ale nevím," dodal mluvčí hasičů.
 

Dálnice zůstala v místě nehody více než hodinu zcela uzavřena, kolona čekajících řidičů dosáhla až pěti kilometrů. Kolem půl desáté policisté z dálničního oddělení zprovoznili pro motoristy čekající v kolonách alespoň levý jízdní pruh.
 

Dvě hodiny před polednem policisté na dálnici zcela obnovili. Příčina havárie je předmětem vyšetřování, známa zatím není ani materiální škoda.

vrl tn.cz / Mediafax