Dálnici D1 u Brna zablokovala nehoda kamionu, směr na Ostravu už jezdí jedním pruhem

Problémy na D1! U Brna se převrátil kamion s pivem
Zdroj: TV Nova
Převrácený nákladní vůz zatarasil dálnici D1. Ilustrační foto

Dálnici D1 uzavřela na 209. kilometru srážka kamionu a čistícího vozu. Kamion zůstal po nehodě napříč všemi pruhy vozovky, policie tak provoz na dálnici ve směru na Ostravu odkláněla. Kolona už se ale rozjíždí.

K nehodě na 209. kilometru došlo poté, co kamion narazil do vozu údržby dálnice. Podle vyjádření řidiče kamionu se nehoda stala poté, co mu do cesty náhle vjel řidič polského auta, což ho přinutilo k prudkému úhybnému manévru do odstavného pruhu, kde v plné rychlosti narazil do pomalu jedoucího vozu údržby, který čistil vozovku.

 

Náraz odhodil čistící vůz do příkopy, neovladatelný kamion pak napálil do svodidel v rychlém pruhu a zablokoval všechny pruhy. Dálnice proto musela být třičtvrtě hodiny uzavřena a provoz odkloněn. Při nehodě se naštěstí jako zázrakem nikdo nezranil.


 

Kolem poledne se pak podařilo kamion odklidit stranou, policie proto zprůjezdnila pravý jízdní pruh, mnohakilometrové kolony se tak začaly pomalu rozjíždět. "Zároveň byl zrušen odklon dopravy, a jakmile bude havarovaný vůz odtažen a nehoda bude došetřena, obnovíme provoz úplně," řekl policejní mluvčí Pavel Šváb.

 

Řidiči by ale měli s dopravními komplikacemi počítat celé odpoledne. Před místem nehody se totiž stále tvoří dlouhé kolony. "Řidičům doporučujeme místu se vyhnout a sjíždět z dálnice už na 201. kilometru," řekl dispečer.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

maš tn.cz / Mediafax