Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Na Florenci se srazil autobus s tramvají! Záchranáři ošetřili šest lidí

Na křižovatce na Florenci se srazil zájezdový autobus s tramvají. Řidič autobusu do křižovatky vjel už téměř na červenou. V tramvaji se zranilo pět cestujících.

Lehká zranění pěti dospělých a jednoho dítěte si v pondělí odpoledne předběžně vyžádala srážka autobusu a tramvaje na křižovatce na Florenci v Praze. Mediafaxu to potvrdil mluvčí policie Jan Daněk.

 

Nehoda se stala ve tři čtvrtě na jedenáct na křižovatce ulic Sokolovská a Ke Štvanici. Nehoda si podle dostupných informací vyžádala šest zraněných, které záchranáři převezli do nemocnic. "Jedno lehce zraněné dítě bylo transportováno do motolské nemocnice," dodala mluvčí záchranářů Jiřina Ernestová. Jedním ze zraněných byl i řidič tramvaje.

 

 

Na místě zasahovaly všechny složky záchranného systému, doprava v okolí se na více než na hodinu zastavila. Srážka si vyžádala i výluku na tramvajových linek, které byly odkloněny přes Holešovice a náhradní dopravu zajistila souběžná linka metra trasy B. Autobusy byly vedeny ulicemi Na Florenci a Křižíkova, kde také byla zřízena provizorní zastávka.

 

Vykolejenou tramvaj se podařilo po půl dvanácté dostat zpět na koleje, čtvrt hodinu před polednem pak byla doprava obnovena. Podle mluvčího Drážní inspekce Martina Drápala je na tramvaji odhadovaná škoda asi jeden milion korun. Na dalších 1,5 milionu korun je odhadnuta škoda na autobusu, celkem tak dosáhla 2,5 milionu korun.

 

 

Okolnosti nehody a míru zavinění vyšetřuje policie. Na vině bude patrně řidič autobusu, který nedal tramvaji přednost. Podle svědků vjel do křižovatky na poslední chvíli, těsně před tím, než na semaforu padl červený signál.

muf tn.cz / Mediafax