Vážná nehoda

Na Jičínsku se srazily tři kamiony, zablokovaly dopravu

Tři kamiony se srazily u kruhového objezdu v Úlibicích. Jeden z řidičů dokonce zůstal zaklíněný v kabině auta. V místě nehody se vytvořily dlouhé kolony.

Vážná dopravní nehoda se stala dnes po poledni v obci Úlibice na Jičínsku. Srazily se zde celkem tři kamiony, řidič jednoho z nich zůstal zaklíněný v kabině svého vozu, řekl mluvčí jičínské policie Petr Janda.
 

Nehoda se stala zhruba 100 metrů od kruhového objezdu směrem od Jičína. "Dva kamiony jedoucí za sebou zastavily kvůli hustotě provozu a třetí kamion Iveco, jehož řidič zřejmě nedodržel bezpečný odstup, narazil do druhého z nich," uvedl mluvčí.
 

Právě řidič třetího kamionu zůstal po srážce zaklíněný ve svém voze a nyní probíhá jeho vyprošťování. Na místo bouračky byl přivolán i vrtulník Letecké záchranné služby Královehradeckého kraje.
 

"Po vyproštění byl jednadvacetiletý řidič při vědomí předán posádce letecké záchranné služby. Se středně těžkým poraněním nohou byl transportován do Fakultní nemocnice v Hradci Králové na oddělení urgentního příjmu," upřesnil mluvčí Zdravotnické záchranné služby Královéhradeckého kraje Tomáš Ježek.
 

[IMAGEBOX_1193818]
Dálnici D11 zastavil havarovaný kamion. Místo už je průjezdné
 
[IMAGEBOX_1193818]


Oba jízdní pruhy byly zhruba 1,5 hodiny neprůjezdné a tvořily se tam dlouhé kolony. Pak se podařilo zprovoznit rychlejší pruh. Dva pruhy v opačném směru jsou plně průjezdné.
 

Přesná přičina nehody a celková hmotná škoda jsou předmětem dalšího vyšetřování.
 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

juz tn.cz / Mediafax