Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 3. 8. 2011

Na Jižní spojku se ZASE VRÁTÍ KAMIONY!

Kolony v Praze ve středu před polednem-4
Zdroj: oficiální zdroj

Na Jižní spojku se od 1. září opět vrátí kamiony, rozhodli ve středu radní Prahy 4.

Od loňského zprovoznění jižní části Pražského okruhu kamiony na Jižní spojku nesmí a musejí jezdit přes Spořilov, což tuto městskou část zatěžuje.

 

"V tuto chvíli jde o jediné reálné a rychlé řešení situace na Spořilově," řekl náměstek pražského primátora Karel Březina (ČSSD). Kamiony se na Jižní spojku přesunou mezi 22.00 a 06.00, kdy by kvůli nižší intenzitě provozu neměly způsobovat žádné dopravní komplikace. Právě nadměrný hluk v nočních hodinách je totiž jeden z největších problémů, které obyvatele pražského Spořilova trápí.

 

Ze spojky budou za Barrandovským mostem pokračovat po Strakonické a dále na Pražský okruh.

 

"Víme, že se nejedná o samospásné opatření. Ale situace na Spořilově nás opravdu trápí a po prozkoumání řady variant je tato momentálně skutečně jediná proveditelná. Zásadním řešením pro Spořilov a pražskou dopravu obecně je dokončení části Pražského okruhu číslo 511," uvedl náměstek pražského primátora Karel Březina (ČSSD). Tento úsek má spojit dálnici D1 s Běchovicemi.

 

Hlavní město i Praha 4 od loňského podzimu prověřovaly několik možných variant. Uvažovalo se například o tom, že by kamiony jezdily přes přemostění Jižní spojky u Kačerova. Most by ale potřeboval nákladnou opravu a ani poté by zřejmě neměl dostatečnou nosnost.

 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

Mediafax
Reklama