Na obřím havířovském rondelu přibudou semafory

V Havířově vyrůstá kruhová křižovatka, která u nás nemá obdoby. Největší kruhový objezd v Moravskoslezském kraji doplní semafory.

Tento kruhový objezd má hned několik prvenství - je velký jako jedno fotbalové hřiště, tedy největší v Moravskoslezském kraji. A dopravu teď na něm navíc budou řídit semafory. Jeho kapacita byla totiž dlouhodobě překračována až o 400 aut za hodinu, a v místě se tak tvořily nekonečné kolony.
 
 Denně tudy projede 50 tisíc aut, za hodinu až 3600. Ten kdo chtěl do křižovatky ve špičce vjet, musel mít hodně pevné nervy. Proto se teď desítky dělníků daly do práce a rondel modernizují.
 
Provoz by měl být podle výpočtů inženýrů plynulý i v té největší špičce, kolony minimální a zlepší se prý i bezpečnost. Semafory budou nainstalovány na třech nejzatíženějších větvích. A to z Ostravy, z centra města a z obchodního centra.
 
Unikát za 40 milionů, který u nás zatím nemá obdoby, přesto u některých motoristů vyvolává rozpaky. Pokud půjdou práce podle plánu začnou světla řídit provoz na kruhovém objezdu už začátkem září.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

TV Nova