Na Slovensku havaroval autobus, jeden mrtvý. Muž ležel na silnici, přejelo ho auto

Ilustrační foto
Zdroj: Mediafax
(ilustrační foto)

I ve sváteční den na silnici umírali lidé. Žena umřela na Slovensku po srážce auta s autobusem a na Žďársku zemřel muž, který zřejmě ležel na silnici a najelo na něj auto.

Ve slovenské obci Zvolen došlo v pátek ráno k tragické dopravní nehodě osobního automobilu a linkového autobusu směřujícího do Prahy. Při nehodě zemřela jedna žena, informuje server Topky.sk.


Osmadvacetiletý řidič renaultu nedal na křižovatce na sídlišti Západ přednost v jízdě autobusu, který v tu chvíli projížděl po hlavní silnici.


Při srážce se těžce zranila dvaatřicetiletá spolujezdkyně z renaultu. "Zraněním na místě nehody podlehla. Řidič vozidla byl se zraněními převezen do nemocnice. Přesný rozsah jeho zranění však zatím není známý," uvedla mluvčí policie v Banské Bystrici Petra Vašková.


V autobuse, který směřoval z Banské Bystrice do Prahy, bylo v době nehody sedm cestujících a řidič. Nikdo z nich neutrpěl zranění.


"U řidiče autobusu jsme nezjistili požití alkoholu. U řidiče osobního automobilu byl za účelem zjištění případného požití alkoholu nařízený odběr krve. Dopravní nehoda je ve stádiu vyšetřování, ke kterému budou přizvaní také znalci z odboru dopravy," dodala Vašková.


U Sázavy na Žďársku zemřel pod koly auta šestadvacetiletý muž z regionu.


Neštěstí se stalo krátce před půl třetí ráno. "Řidič osobního auta Alfa Romeo tu ve tmě najel na muže, který zřejmě ležel na silnici," podotkla policejní mluvčí Petra Šmídová.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Auto spadlo z 10 metrů na koleje! Opilý řidič utekl...


Přivolaná záchranka už muži nedokázala pomoci. "Lékař už mohl jen konstatovat smrt. Okolnosti nehody stále vyšetřujeme a policie zatím k případu nechce poskytovat žádné další podrobnosti," dodala Šmídová.
 

tn.cz / Mediafax