Nehoda na kolejích

Na trati Praha – Kolín nabouraly dva vlaky do překážky na kolejích

Na trati mezi Kolínem a Velimí narazily dva vlaky do překážky, na kolejích byly desky

Do sutin na kolejích na frekventované trati mezi Kolínem a Velimí narazily dnes odpoledne dva vlaky. Měly to být sutiny z nedalekého objektu, nikdo nebyl zraněn, ale doprava na trati byla zastavena.

Do sutin na traťi narazil podle mluvčí Českých drah Radky Pistoriusové kolem tři čtvrtě na tři odpoledne nejprve parní vlak, jedoucí z Rakouska na setkání do ČR a z druhé strany potom rychlík z Prahy do Brna.


ČTĚTE TAKÉ:

Osobní vlak vjel na obsazenou kolej, hrozila srážka

 

"U železniční trati ve Starém Kolíně jsou objekty, určené k demolici. Část demolice se sesunula na koleje," řekla  policejní mluvčí Martina Fejfarová.

 

Provoz na trati byl okamžitě zastaven a vlaky mezi Prahou hlavním nádražím a Kolínem byly odkloněny přes stanici Lysá nad Labem. Rychlíky a expresy se podle serveru drah vrátí ze stanice Velim do stanice Poříčany a pojedou odklonem přes Nymburk do Kolína.

 

Vlak R 683 v úseku Kolín zastávka - Brno hlavní nádraží byl zrušen. V úseku Kolín - Velim a zpět je z důvodu nedostatku autobusů zavedena náhradní kyvadlová autobusová doprava. Vlaky ve stanicích Kolín a Velim nečekají na autobusy náhradní autobusové dopravy.

 

Předpoklad obnovení provozu na trati je kolem osmnácté hodiny. Příčinu nehody vyšetřuje drážní inspekce společně s policií.

 

tn.cz / mediafax / kos