Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 17. 5. 2010

Na tratích na Moravě je kvůli záplavám zastaven či omezen provoz

Na několika železničních tratích na Moravě zůstává v souvislosti se záplavami zastaven provoz.

Podle informací Správy železniční dopravní cesty to bylo v 16:00 na čtyřech tratích, některé jsou omezené po jedné koleji. Všechny hlavní tratě jsou však sjízdné, uvedl mluvčí SŽDC Pavel Halla.

 

Mimo provoz je nadále úsek Valašské Meziříčí - Rožnov pod Radhoštěm, kde regionální vlaky nahradila autobusová doprava. Podle železničářů jsou mimo provoz také úseky Frýdlant nad Ostravicí - Kunčice pod Ondřejníkem, Frýdek-Místek - Lískovec u Frýdku a Valašské Meziříčí - Rožnov. Úseky jsou zatopené.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Moravu bičují přívaly deště. Pršet bude až do středy

Záplavy mají první oběť. Řeky se rozlévají i na střední Moravě

 

Od 15:15 je v úseku trati Ostrava-Vítkovice - odbočka Odra zastaven provoz kvůli spadlých stromů do kolejiště. Železničáři pracují na odstranění překážek, plánované zprůjezdnění tratě je v 18:00 hodin. Místo vlaků jezdí autobusy.

 

V úseku Hranice na Moravě a Hustopeče nad Bečvou je provoz od 10:50 pouze po jedné koleji. "Provozovaná traťová kolej na místě sledují zaměstnanci Správy železniční dopravní cesty. V případě zvýšení hladiny vody v řece Bečvě, nebo narušení kolejiště bude okamžitě zastaven provoz. Vlaky zde v současnosti projíždějí sníženou rychlostí a cestující musí počítat se zpožděním pět až 15 minut," uvedl Halla.

 

PODÍVEJTE SE:

POVODNĚ VAŠIMA OČIMA: Čtenáři TN.CZ posílají videa a fotografie

 

Nesjízdné jsou na Moravě kvůli záplavám desítky silnic. Voda se na místní komunikace podle Národního dopravního informačního centra vylila z koryt v okresech Přerov, Vsetín, Nový Jičín, Kroměříž, Hodonín, Zlín, Karviná či Frýdek-Místek. Rozvodněné toky komplikují také dopravu na Ostravsku.

tn.cz / ČTK
Reklama