Náklaďák srazil motorkáře. Pro zraněného musel vrtulník

U nehody nákladní Tatry s motorkářem zasahovali v pátek odpoledne policisté a hasiči z Vysočiny. Zraněného motorkáře převážel vrtulník, potvrdila mluvčí hasičů Kraje Vysočina Petra Musilová. Další dva motorkáři havarovali na Pelhřimovsku v noci.

K nehodě došlo v pátek odpoledne u Čížkova na Pelhřimovsku. „Došlo ke srážce nákladního automobilu Tatra s přívěsem a motocyklu,“ potvrdila Musilová. Jednatřicetiletý motorkář byl při nehodě těžce zraněn. „Zasahující jednotka hasičů nejprve pomohla zdravotníkům s ošetřením zraněného motocyklisty. Vážně zraněný muž byl následně zdravotníky letecky transportován k dalšímu ošetření do nemocnice,“ dodala Musilová.

 

Posádka náklaďáku vyvázla z nehody bez zranění, hlavní tah z Pelhřimova na Tábor byl ale zcela neprůjezdný, policisté odkláněli dopravu přes objízdné trasy. Příčina nehody i její další okolnosti jsou v šetření.
 

Další motorkáři bourali v noci

 

Černý den motorkářů na Pelhřimovsku tím ale neskončil. Další dva tu totiž havarovali v noci. Jedenáct minut po druhé hodině ranní vyjížděli záchranáři k nehodě motorkáře o Leskovic. "Hasiči pomohli naložit zraněnou osobu do sanitky, záchranáři poté motorkáře převezli do nemocnice," uvedl operační důstojník hasičů Pavel Krejčí.

 

Jen o šest minut později havaroval další motorkář, tentokrát v Hořicích u Humpolce. "Řidič se při nehodě lehce zranil, hasiči pomohli s úklidem vozovky a naložením stroje," dodal Krejčí.

Dušan Vrbecký