viníkem je vždy řidič

Nebezpečná zatáčka vynesla za týden šest aut, místní si dělají čárky

Nehoda v obci Zásmuky - 2
Zdroj: Jindřich Kodíček
Ilustrační foto

Zatáčka na silnici mezi Hlukem a Kunovicemi u Uherského hradiště budí hrůzu. Jen za poslední týden tu havarovalo šest aut.

Šest vozů havarovalo během jediného týdne v zatáčce u Hluku v okolí Uherského Hradiště. Tuto přesnou statistiku si vedou pracovníci místní stolárny.Většina aut totiž končí nabouraná v jejich plotě. Silničáři už tento nebezpečný úsek zkoumají.

 

Ta zatáčka budí hrůzu. Jen za poslední týden tu havarovalo šest aut, většinou končí právě v plotu místní dílny. Její zaměstnanci si už dokonce vedou přesnou statistiku nehod v kalendáři, včetně typů havarovaných vozidel. "Tento rok byl úrodný,“ směje se majitel dílny Vít Šimčík v nadsázce.

 

 

V pondělí 4. června v jejich plotě postupně skončila zaparkovaná tři auta, za celý týden pak dohromady dokonce šest vozidel.

 

Podívejte se na reportáž TV Nova:

 

 

Pan Uhlíř jezdí po silnici z Kunovic do Hluku denně už deset let. Přesto pořádně šlápnout na plyn si v tomto úseku netroufá. "Je tam malý hup. Auta, která jednou rychleji, se nadnesou. A v případě, že mají špatné pneumatiky nebo je mokrá cesta, tak je to může vynést,“ říká Radim Uhlíř.

 

[IMAGEBOX_938543]Kamion nevybral zatáčku, sroloval šedesát metrů svodidel
[IMAGEBOX_938543]

 

"Dopravní policisté z Uherského Hradiště rozhodně tento úsek znají. Tato zatáčka jako jakákoliv jiná může být pro řidiče nebezpečná,“ vysvětluje mluvčí policie Aleš Mergental.

 

Za viníka havárie je vždy označen řidič. Přesto ale zatáčka nezůstala nakonec bez povšimnutí silničářů, kteří teď zvažují, že v kritickém úseku zdrsní povrch.

s přispěním Martiny Julinové tn.cz / hru